„Nitru máme na lopate, ale posledný krok býva najťažší,“ hovorí Dan Ceman

14.4.2019
Kanadský tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman po druhom finále hovoril o tom, že jeho mužstvo musí zlepšiť presilovky. To sa podarilo na jednotku, keďže v treťom finálovom zápase na ľade Nitry, kde "barani" získali mečbal, využili hneď tri početné výhody. Dve z toho pri trojgólovej smršti v druhej tretine. Jeden z gólov prišiel aj v hre 5 na 3, čo sa stalo len druhýkrát v ročníku.

"Využili sme šance a presilovky, čo rozhodlo," hovorí po výhre Patrik Lamper: "Mali sme výborné presilovky, ktoré nám pomohli zlomiť zápas v druhej tretine, kedy sme dali tri góly po sebe," pokračuje Jordon Southorn, ktorý sa presadil druhýkrát za dva zápasy: "Nestáva sa mi často, že by som strieľal góly tak často po sebe a už vôbec nie, že dám dva v dvoch stretnutiach po sebe, no na tom nezáleží. Najdôležitejšie je víťazstvo. Moja robota je v defenzíve. Keď pomôžem vpredu, tak je to len bonus," tvrdí.

"Bol to ďalší ťažký zápas. Výsledok 7:3 vôbec nezodpovedá hre. Celý čas sme dodržiavali náš plán, ktorý sme si určili. Naši dôležití hráči zabrali, hlavne v presilovke. Dobre sme sa presadzovali proti hre a forčekingu hráčov Nitry. Napriek konečnému skóre to bolo tesný zápas," hodnotil hlavný tréner Dan Ceman. Kanadský lodivod sa rozhodol nenasadiť do zápasu kapitána Tomáša Surového, pričom jeho zdravotný stav to dovoľoval: "Sezóna je dlhá, on mal počas nej nejaké zranenia. Museli sme urobiť ťažké rozhodnutie," skonštatoval Ceman.

I keď je titul pre Banskobystričanov blízko, nik nechce nič uponáhľať: "V nedeľu očakávam niečo podobné. Síce vyhrávame 3:0, ale stále nemáme nič vyhraté. Keď máme súpera takto na lopate, tak by sme ho mali dokončiť, lenže posledný krok býva najťažší," vraví 45-ročný kouč: "Chýba len posledný krok, ktorý býva najťažší, no verím, že to zvládneme. Dôležité bude zregenerovať, myslieť na to, že nemôžeme nič podceniť. Nitra hrá dobre, ale ja verím, že znova ukážeme našu silu a vyhráme. Každý myslí na to, že sme jeden zápas od titulu, ale keď sme na ľade, tak sa sústredíme iba na každé jedno striedanie," rozprával Karol Sloboda.

"Musíme myslieť len na prítomnosť, nemôžeme uletieť dopredu s tým, že titul je blízko. Vieme, že ešte nie je koniec. V nedeľu potrebujeme hrať rovnako dobre od prvého buly," nadviazal Jordon Southorn: "Všetci sme sa z výhry tešili, ale iba do polnoci, pretože v nedeľu je ďalší zápas. Musíme sa naň kvalitne pripraviť. Mali sme horší vstup do stretnutia, Nitra mala dve šance. Našťastie nás podržal Willy, potom sme to zobrali do vlastných rúk. Ušli sme na tri góly a dominovali sme. Výborne nám vyšli presilovky. Sme radi, že to tam padalo," dodal Ivan Ďatelinka.

Štvrtý finálový zápas začína v nedeľu o 19:00, kvôli požiadavke RTVS. Veríme, že znova bude hráčov HC ´05 iClinic Banská Bystrica hnať za víťazstvom plný sektor našich skvelých fanúšikov, ktorí sa nenechali v sobotu tými domácimi nijako zahanbiť. Vo fanklube sa mimochodom zišli aj Gilbert Gabor, Michal Kabáč a Marek Biro.

Matej Kubove

„Nitru máme na lopate, ale posledný krok býva najťažší,“ hovorí Dan Ceman