„Pozeráme sa na seba a vieme, čo potrebuje zlepšiť,“ hovorí pred domácim dvojzápasom Ligy majstrov Országh

1.9.2017
Po dvoch neúspešných výsledkoch v Lige majstrov na ľade tímov Wolfsburg Grizzlys a EC Red Bull Salzburg sa HC ´05 iClinic Banská Bystrica postaví proti obom spomínaným protivníkom na domácom štadióne a všetci dúfajú, že už prídu aj prvé body pre majstra Tipsport ligy.

Ak si chcú „barani“ udržať šancu na postup zo základnej skupiny, tak získať čo najviac bodov v tomto dvojzápase je nevyhnutnosťou. Znova to bude síce veľmi náročné, no menšou výhodou by mohli byť domáce podmienky: „Hrali sme na širokých ihriskách, teraz budeme doma, kde môžeme hrať nátlakový hokej. Budú za nami vynikajúci fanúšikovia, aj keď tí prišli aj do Salzburgu, kde vytvorili domáce prostredia. Dúfame, že to budú herne aj výsledkovo iné zápasy,“ želá si hlavný tréner Vladimír Országh.

Ten verí, že Banská Bystrica si nováčikovskú daň v Lige majstrov už vybrala: „Dúfame, že áno. Zároveň však treba uznať aj silu mužstiev, proti ktorým hráme. Salzburg a Wolfsburg sú veľmi kvalitné tímy a navyše nemali takú obmenu v kádri, ako my. To nie je výhovorka, ale fakt,“ pokračuje hlavný tréner. Bočné cestičky, ako uniknúť spred zodpovednosti od prehier, však nehľadá: „Nechceme sa vyhovárať na to, že sme museli cestovať a ani sa nebudeme. Prišli sme deň dopredu, mali sme dostatok času na oddych, takže ako výhovorku to neberieme,“ vyjadril sa mladý kouč. Karta sa ale obrátila a teraz bude musieť náročnú cestu absolvovať ako Wolfsburg, tak aj Salzburg: „Uvidíme, ako prídu. Či lietadlom, alebo inak,“ smeje sa Országh: „My sa ale pozeráme v prvom rade na seba. Či už niekto cestuje tak, alebo tak, nás to nezaujíma. Musíme pracovať na veciach, ktoré nám nejdú a v ktorých máme rezervy,“ hovorí.

Hráči aj realizačný tím si veľmi dobre uvedomujú veci, ktoré treba zlepšiť a na ktorých to na úvodnom tripe padalo: „Nám tieto zápasy ukázali veľa. Kde máme problémy, čo potrebujeme zlepšiť, ako musíme pracovať s mužstvom. Takisto sme videli veľa dobrých vecí zo strany súpera. Ako riešia situácie a ako by sme ich mali riešiť my. Pre nás je to veľké ponaučenie a motivácia do ďalšej práce,“ je si vedomý Vladimír Országh.

Jeho mužstvo bude mať určite o motiváciu navyše, môže sa pomstiť za nešťastné prehry v nemecky hovoriacich krajinách: „Myslím si, že to odhodlanie príde. Prenesieme ho na ľad a neostane v kabíne,“ verí banskobystrický lodivod: „Pozreli sme si nejaké veci na videu, v tréningoch sme sa ich snažili nacvičiť,“ dodal Országh.

Autor: Matej Kubove

„Pozeráme sa na seba a vieme, čo potrebuje zlepšiť,“ hovorí pred domácim dvojzápasom Ligy majstrov Országh