Banská Bystrica víťazom základnej časti. Bartánus: Musíme pokračovať v tvrdej práci

22.2.2020
Banskobystrickí hokejisti zakončili základnú časť Tipsport ligy víťazne, keď si v poslednom zápase poradili s Detvou a do nadstavby vstupujú z prvého miesta, s dvojbodovým náskokom pred bratislavským Slovanom.

Zápas proti Detve však nebol žiadnym ľahkým sústom pred "baranov" a "medvede" ich dokázali trápiť až do tretej tretiny, keď viedli už od druhej minúty. Húževnatých domácich sa podarilo Bystričanom zlomiť až v poslednej časti hry, keď prišla štvorgólová smršť a o víťazstve "baranov" rozhodli postupne Mlynarovič, Kriška, v presilovej hre opäť Mlynarovič a gólovú bodku za stretnutím dala nová posila Tomáš Hričina. Banská Bystrica tak vstupuje do nadstavbovej časti z prvého miesta.

"Bola to dlhá cesta a je skvelé, že sa nám to podarilo. Tvrdo sme na tom pracovali, hoci to ešte v podstate nič neznamená. Je ešte desať kôl pred nami, takže v hre je stále tridsať bodov. Teraz určite pôjde o veľa, pozícia ísť do play-off z prvého, či druhého miesta je totiž veľmi výhodná, pretože máte k dispozícii domáce prostredie, ktoré dosť zaváži. Makali sme celý rok, mali sme niekedy aj slabšie momenty, no stále sme potiahli vtedy, keď sme mali a sme radi, že sa nám to podarilo," povedal na margo tímového úspechu Vladimír Mihalik.

Všetko však mohlo byť inak a Detva mohla "baranov" aj zaskočiť a pripraviť o prvé miesto, no hráči spod Urpína opäť raz ukázali veľkého tímového ducha a duel dokázali zvrátiť na svoju stranu. "Dnes to rozhodne nebolo ľahké a zápas sme rozhodli až štyrmi gólmi v poslednej tretine, no sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť. Dostali sme sa v závere základnej časti na prvé miesto a dali sme si za cieľ, aby sme sa tam aj udržali čo najdlhšie a, vďakabohu, sa nám to podarilo. Teraz sa už tešíme na nadstavbu, kde budú určite veľmi kvalitné zápasy, niečo ako predkolo play-off, pretože súperi tu už budú veľmi silní," vyjadril sa po zápase jeden z lídrov kabíny Marek Bartánus, podľa ktorého bude veľmi dôležité pokračovať v tvrdej práci aj naďalej: "Čaká nás ešte desať ťažkých zápasov, čelo tabuľky je veľmi vyrovnané a bude to boj až do konca nadstavby a ja pevne verím, že to zvládneme tak, ako sme zvládli aj túto základnú časť, a to na prvom mieste. Naše ciele sú však oveľa vyššie, hlavne nesmieme zaspať na vavrínoch a pokračovať ďalej v tvrdej robote a zvládať tie zápasy."

Svoju premiéru v banskobystrickom drese si v piatok odkrútil aj Václav Stupka, dôležitá posila pred nadstavbovou časťou. Stupka si v drese Nových Zámkov pripísal až 22 gólov a patrí medzi najlepších strelcov súťaže. "Som veľmi rád, že som dostal príležitosť hrať v Banskej Bystrici a budem sa snažiť ukázať sa a byť pre klub platným hráčom," povedal po zápase 33-ročný útočník, ktorý následnej zhodnotil aj celé stretnutie zo svojho pohľadu: "Cítil som sa dobre na ľade, myslím si, že aj zápas bol z našej strany dobrý, len škoda toho prvého gólu . Celý duel sme však mali prevahu, mali sme veľa striel a množstvo gólových príležitostí a v tretej tretine sme to zlomili. My sme vedeli pred treťou tretinou, že to už musí prísť a že sa stretnutie musí zlomiť, keďže sme mali neustále prevahu."

Banská Bystrica víťazom základnej časti. Bartánus: Musíme pokračovať v tvrdej práci