Barani ovládli pohronské derby! Hrdina duelu Tomáš Hrnka: Takéto veľké zápasy nás najviac bavia

7.1.2020
Vládcom Hrona opäť Banská Bystrica! V napínavom pohronskom derby plnom emócií, ostrých súbojov a bitiek boli tentokrát úspešnejší „barani“, ktorí sa skvelým spôsobom dokázali spamätať z nevydareného úvodu a zdolali svojho odvekého rivala.

Zvolenčania vstúpili do zápasu lepšie a už po desiatich minútach viedli 2:0, po góloch Mráza a McPhersona. Bystrickí hokejisti však dokázali ešte v prvej tretine znížiť zásluhou peknej individuálnej akcie Mlynaroviča a krátko pred koncom druhého dejstva vyrovnával Tomáš Hrnka. O tom, že tri body zostanú pod Urpínom rozhodli úspešné presilové hry, keď sa presadil najprv Jordan Southorn a následne po krásnej kombinácii aj Cason Hohmann ktorému naservíroval puk pred prázdnu bránku práve Southorn na 4:2.

„Treba povedať, že sme začali pomalšie, veľmi skoro sme prehrávali o dva góly. Prvých desať minút sme boli trochu hrdzaví, no potom sme sa začali znovu sústrediť na našu hru. Ukázali sme však, že sme dobrý tím, a nebolo prekvapenie, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu a otočiť ho napokon v náš prospech. Bol to výborný zápas, Hrniec predviedol super bitku, takisto aj Cards, bolo to naozaj zábavné derby,“ zhodnotil zápas strelec posledného gólu Cason Hohmann, ktorý okomentoval aj svoju gólovú situáciu: Výborne to tam zahral Gaby v presilovke, ktorý našiel Southyho a keď som videl, že má puk on, vedel som, že mi to bude posúvať, lebo je skvelý nahrávač. Z jeho strany to bolo zahrané naozaj ukážkovo, ja som mal už pred sebou v podstate len prázdnu bránlu, tak som sa len sústredil, aby som ju trafil.“

Fantastickú tímovú prácu predviedol v pondelkovom derby útočník Tomáš Hrnka, ktorý k dôležitému gólu pridal aj úspešnú bitku, ktorou svoje mužstvo nakopol k víťaznému obratu v zápase. Myslím si, že od začiatku až do konca to bol skvelý hokej, boli tam aj dve bitky, takže diváci si dnes určite prišli na svoje. Bol to ťažký zápas. Ako každý, ktorý hráme proti Zvolenu. Myslím si, že práve takéto veľké zápasy nás najviac bavia, keď vieme, že ide o veľa a diváci chcú vidieť poriadny hokej a myslím, že sme taký dnes aj ukázali,“ povedal po stretnutí Hrnka, ktorý však nebol spokojný so vstupom do zápasu: „Nebol to dobrý úvod z našej strany, ale mal som dnes dobrý pocit, že to uhráme a nakoniec sa to aj podarilo. Ale mohli by sme sa už poučiť, lebo tie začiatky nemáme dobré.“

Kľúčovým mužom „baranov“ bol opäť raz Jordon Southorn. Kanadský obranca strelil víťazný gól a ukážkovou prihrávkou v presilovej hre potvrdil rolu bodového lídra tímu. Bol to super zápas, je to derby, takže tam bolo plno emócií. Zvolen sa dostal na začiatku duelu do dvojgólového vedenia, najprv strelili jeden gól v presilovke a potom rýchlo pridali ďalší. Možno sme boli trochu nervózni na začiatku a Zvolen na nás vybehol. Vedeli sme, že po výkone, aký sme predviedli v úvodných minútach, sa zápasy nevyhrávajú, takže sme hneď potom začali hrať našu tvrdú hru s výborným napádaním a dokázali sme nájsť odpoveď. Potešil ma náš výkon a hlavne Besko bol dnes opäť výborný. Je skvelé, že sa nám podarilo získať tri body a musíme takto pokračovať aj naďalej,“ okomentoval pohronské derby bystrický zadák, ktorý je kanadskom bodovaní druhý, len o bod za vedúcim duom Abdul-Haščák.