Barani proti Nitre opäť nezaváhali, v nedeľu budú útočiť na prvé miesto Tipsport ligy!

1.2.2020
Úspešná séria banskobystrických hokejistov sa neskončila ani v piatkovom zápase pod Zoborom, kde si „barani“ poradili s domácimi Nitranmi a priblížili sa čelu tabuľky na rozdiel jediného bodu.

Bystričania vstúpili do zápasu fantasticky, už v prvej minúte otvoril skóre pohotovou strelou Joona Jääskeläinen, pre ktorého to bol dvadsiaty gól v tejto sezóne. Už v štvrtej minúte to bolo 2:0, keď sa v presilovej hre dokázal presadiť Samuel Mlynarovič. „Myslím si, že Nitru zrazil náš úvodný gól hneď v prvom striedaní, keď nastúpili do zápasu nabudení. Potom prišli tri naše góly z presiloviek a už sa to viezlo, zápas sme dohrávali v našom poňatí,“ povedal dvojgólový hrdina stretnutia Mlynarovič, ktorý okrem presného zásahu v úvode zápasu mieril do čierneho ako posledný a pečatil stav stretnutia na konečných 5:2.

Úspešné ťaženie „baranov“ proti Nitre sa natiahlo o ďalší víťazný duel, aktuálna štatistika znie 22 víťazstiev z 23 vzájomných konfrontácií a šesť triumfov v rade. Samuel Mlynarovič, ako nová tvár v mužstve nevedel o úspešnej sérii proti Nitre, no naznačil čo na „Corgoňov“ platí a prečo je Banská Bystrica proti tomuto súperovi tak úspešná: „Bystrický štýl hry sa vyznačuje množstvom vyhratých súbojov, nechceme tento štýl meniť a dnes to platilo na Nitru. Pevne verím, že keď sa s nimi stretneme najbližšie, tak našu víťaznú sériu ešte natiahneme.“

Nedeľný domáci zápas proti Budapešti bude obrovskou príležitosťou pre hráčov spod Urpína dostať sa na čelo tabuľky pred reprezentačnou prestávkou. Hlavní rivali z Bratislavy a Košíc totiž v nedeľu pauzujú, keďže majú viac odohraných zápasov. „Barani“ strácajú na Slovan len jediný bod a prípadným triumfom sa dostanú na čelo súťaže. „Vynasnažíme sa vyhrať aj domáci zápas v nedeľu s Budapešťou pred reprezentačnou prestávkou. Pevne verím, že nás to nakopne do ďalšieho poctivého tréningu a po prestávke sa vrátime ešte silnejší, ako sme teraz,“ vyjadril sa Samuel Mlynarovič.

Tréner Dan Ceman bol po zápase s víťazstvom spokojný a vyzdvihol aj výborných nitrianskych fanúšikov: „Snažili sme sa, aby sme boli na tento zápas pripravení. Vedeli sme, že v Nitre nastali zmeny, napríklad odchod Kalea Kerbashiana. Vedeli sme, že budú nabudení, čo sa aj potvrdilo. My sme mali dobrý začiatok, od toho sme sa odrazili. Musím vyzdvihnúť fanúšikov Nitry, ktorí fandia bez ohľadu na výsledok a je pred nimi náročné hrať. Išli sme do vedenia 2:0, potom sme trochu poľavili. V druhej tretine sme sa snažili stráviť čo najviac času v útočnej tretine. V tretej perióde sme si výsledok ustrážili. Som veľmi rád, že si vezieme z Nitry tri body.“

Autor: Lukáš Urbašík

Barani proti Nitre opäť nezaváhali, v nedeľu budú útočiť na prvé miesto Tipsport ligy!