Barani sa vracajú z Košíc bez bodového zisku. Hrnka: Boli sme lepším tímom

19.12.2019
Banskobystrickí hokejisti neuspeli v prvom zápase po reprezentačnej prestávke, keď po mimoriadne bojovnom výkone nestačili v Košiciach na domácich „oceliarov“ (2:4).

Úvod stretnutia patril domácim hokejistom, ktorí dokázali otvoriť skóre na konci prvej tretiny zásluhou najproduktívnejšieho hráča súťaže Marcela Haščáka. Ten istý hráč následne zvyšoval aj krátko po štarte druhého dejstva. Od tohto momentu prevzali „barani“ iniciatívu a boli jasne lepším tímom. Zásluhou Joonu Jääskeläinena dokázali Bystričania zápas vyrovnať. V tretej tretine boli na koni opäť bystrickí hokejisti, ktorí súpera jasne prestrieľali, no ani to na víťazstvo nestačilo. O triumfe Košíc rozhodol v 57. minúte český útočník David Květoň.

„Myslím si, že to bol taký play-off zápas, malo to veľmi dobré tempo od začiatku až do konca. Škoda tej prehry, dostali sme dva góly v oslabení, čo sa nám nestáva príliš často. Ťažko to hodnotiť, Košice hrali výborne, my sme podľa mňa hrali ešte o trochu lepšie, ale nevyhrali sme, takže to je škoda. Keď dal Joona v presilovke gól, tak nás to nakoplo a boli sme naozaj lepším tímom a takisto aj v závere sme mali kopu šancí. Myslím, že Košice mali aj trochu šťastia, ale samozrejme hrali dobre a bol to výborný zápas,“ zhodnotil stredajší šláger Tomáš Hrnka, ktorý prihrával na vyrovnávajúci gól.

V dramatickom a vyrovnanom dueli s nádychom play-off nebola núdza o horúce momenty. Medzi ne patrila aj bitka medzi Martin Bellušom a Jánom Brejčákom, ktorá sa skončila rozporuplným rozhodnutím rozhodcu. Takéto bitky prosto k hokeju patria. Ja som tam chránil našu bránku, keď sa nám Rapáč s Bellušom pokušali dať gól. Potom z toho vznikla bitka a stalo sa, bohužiaľ, to, čo sa stalo. Ja som však v tej bitke nezhodil rukavice, takže som podľa pravidiel nemal dostať 10-minútový trest,“ povedal na margo bitky s Bellušom Ján Brejčák, ktorého mrzel okrem sporného verdiktu aj neuznaný gól v prvej tretine: Škoda toho prvého gólu, ktorý nám neuznal rozhodca, mali sme zobrať challenge a možno by ten gól platil a zápas by sa inak vyvíjal. My sme prišli do Košíc s tým, aby sme hrali svoj systém a všetci vedia, že hráme tvrdý fyzický hokej. Neprišli sem so zámerom hrať úmyselne do tela, my sme hrali svoju hru a škoda toho, že sme to dnes nedotiahli do víťazného konca.“

Hrdinom stretnutia mohol byť dvojgólový Joona Jääskeläinen, ktorý mal niekoľko šancí aj za stavu 2:2 a takisto aj za nepriaznivého rezultátu krátko pred koncom duelu. Snažil som veľa strieľať počas zápasu a mal som tiež trochu šťastia pri mojom góle. Musím prosto strieľať stále viac a viac, tak to v hokeji chodí, keď chcete skórovať. Sme určite sklamaní, prišli sme sem s cieľom zvíťaziť,“ povedal po zápase smutný fínsky útočník, ktorého mrzeli najmä úvodné dva inkasované góly: Mali sme trochu smolu, dostali sme dva góly, potom sme však dokázali streliť aj my dva presné zásahy a vrátili sme sa do zápasu. Myslím, že sme odohrali dobré stretnutie a mali sme množstvo šancí, aby sme zápas vyhrali, no nepodarilo sa to.“

Barani sa vracajú z Košíc bez bodového zisku. Hrnka: Boli sme lepším tímom