Barani sú po triumfe v Trenčíne víťaznom základnej časti! Teší nas to, ale nemôžeme sa s tým uspokojiť, znie z kabíny

7.3.2020
Banskobystrickí hokejisti ovládli základnú časť Tipsport ligy. "Barani" o tom rozhodli v piatkovom dueli proti hráčom Trenčína. Bystričania majún na čele už nedostihnuteľný náskok pred druhým Slovanom, ktorý včera zvíťazil vo Zvolene až po predĺžení.

Úvod stretnutia patril "baranom", ktorí boli v prvom dejstve aktívnejší a dokázali zatlačiť Trenčín. Keď už to vyzeralo na bezgólový stav po prvej tretine, vytiahol Jordan Hickmott parádny gól do šatne, iba jedinú sekundu pred koncom úvodného dejstva. Tam, kde hráči spod Urpína v prvej tretine skončili, v druhom dejstve pokračovali, keď sa už po minúte v druhej tretine presadil Samuel Mlynarovič. Trenčín následne prevzal iniciatívu, dokázal znížiť, no "barani" už víťazstvo z rúk nepustili. "Zápas bol veľmi vyrovnaný, prvých desať minút sme mali navrch, potom sa hra vyrovnala. V druhej tretine sa po našom góle dostal Trenčín do tlaku, mali niekoľko presiloviek. Všetko sme to však dokázali ubrániť a v tretej tretine sme si to už dokázali ustrážiť a podarilo sa nám zvíťaziť," povedal po stretnutí brankár Matej Gajan, ktorý dokázal zklividovať až 36 trenčianskych striel.

Mladý gólman, ktorý sa po príchode Marcela Melicherčíka musel uspokojiť až s pozíciou tímovej trojky, ukázal fantastický výkon a vypýtal si miesto v tíme pre play-off. Podľa vlastných slov sa však talentovaný gólman sústredil najmä na svoj výkon. "Zatiaľ som nad tým nerozmýšľal, ja som rád, že som mohol pomôcť mužstvu a že som dostal od trénerov príležitosť," dodal Matej Gajan.

Víťazstvo proti Trenčínu sa rozhodne nerodilo ľahko, o čom svedčí aj počet striel na bránu, Trenčania dokázali "baranov" výrazne prestrieľať, no narazili na výborne chytajúceho Mateja Gajana. "Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 2:0, ale zrazu sme prestali hrať a nechali sme Trenčínu priestor, ten mal potom viacej z hry. Po inkasovanom góle sme však opäť začali hrať svoju hru a už sme to dotiahli do víťazného konca," povedal po zápase kapitán Ivan Ďatelinka, ku ktorému sa pridal aj Gilbert Gabor, ktorý potvrdil, že piatkový duel bol mimoriadne náročný: "Bol to fyzický zápas, vieme, že Trenčín hrá podobný hokej ako my a myslím si, že aj diváci si prišli na svoje. Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť a že máme už istotu prvého miesta."

Druhý rok po sebe sa môžu tešiť banskobystrickí hokejisti zo zisku trofeje Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti slovenskej najvyššej súťaže. Z bystrickej kabíny však znie jednohlasne, že prioritou je zisk titulu, no víťazstvo v základnej časti jednoznačne každého nabudilo. "Určite nás to potešilo, no nie je to, samozrejme, náš primárny cieľ. Sme spokojní, no teraz sa už blíži play-off a na to sa teraz musíme sústrediť," dodal Ivan Ďatelinka a v podobnom duchu potvrdil jeho slová aj Gilbert Gabor: "Nie je to pre nás to najdôležitejšie, ale je dobré, že budeme mať výhodu domáceho prostredia. Ešte nás čaká veľa zápasov, takže sa s týmto určite nemôžeme uspokojiť, ale teší nás, že sme skončili prví."

Lukáš Urbašík
foto: TASR

Barani sú po triumfe v Trenčíne víťaznom základnej časti! Teší nas to, ale nemôžeme sa s tým uspokojiť, znie z kabíny