Barani vstúpili do nadstavby výborne, na domácom ľade pokorili Trenčín. Hohmann: Každý hráč sa podieľal na víťazstve

24.2.2020
Nedeľným duelom pod Urpínom odštartovali „barani“ novú nadstavbovú časť Tipsport ligy. Na banskobystrickom ľade sa predstavil Trenčín, ktorému sa v ostatných zápasoch príliš nedarilo. Úvod stretnutia bol podľa očakávaní trochu opatrný, no v druhej tretine už boli diváci svedkami štyroch gólov. Na potešenie banskobystrických fanúšikov, až tri puky musel loviť spoza svojho chrbta hosťujúci brankár Matej Tomek, keď sa presadili Patrik Lamper a dvojgólový Cason Hohmann. Je fajn, že som strelil dva góly, ale najdôležitejšie je, že sme dokázali zvíťaziť, získať ďalšie tri body a zostať aj naďalej na čele. Musíme takto pokračovať aj ďalej a snažiť sa udržiavať neustále na prvom mieste,“ povedal po zápase americký útočník.

„Barani“ pokračovali v skvelej hre aj po prestávke a v tretej tretine zasadili Trenčínu ešte ďalšia dva údery zásluhou Šoltésa a Hričinu. Bystričania sa opäť raz mohli spoľahnúť na smrtiace presilovky, keď všetky góly z hry strelili v početnej výhode. Bol to výborný zápas z našej strany, každý z hráčov mal na tomto víťazstve podiel. Mali sme celkom dobrú prvú no tretinu, no ten zápas sme začali lámať hlavne v druhej a tretej tretine. Skvele sa nám vydarili presilové hry a všetky štyri útoky nám fungovali výborne,“ zhodnotil Hohmann výkon banskobystrického mužstva.

Banská Bystrica tak aj naďalej zostáva na čele Tipsport ligy. Naopak, Trenčín prehlbuje svoju krízu a je zatiaľ najhorším tímom z prvej šestky, na piaty Zvolen stráca šesť bodov. Podľa slov jedného zo strelca banskobystrických gólov Dávida Šoltésa to nebol taký jasný zápas, ako hovorí výsledok:Bol to náročný duel, Trenčín bol výborne pripravený ako aj minule. Sme veľmi radi za prvé tri body v nadstavbe a musíme v tom pokračovať aj ďalej. Sme veľmi spokojní s týmto vstupom, plný počet bodov zostal doma. Nebol to však rozhodne jednoduchý zápas, Trenčania hrali veľmi dobre, výborne nás napádali a o to sme vďačnejší, že sme túto konfrontáciu dotiahli do víťazného konca.“

Už zajtra sa pod Urpínom predstaví Slovan Bratislava, hlavný súper „baranov“ v boji o prvé miesto tabuľky, ktorý poľahky zdolal Zvolen 5:0. V utorok sa tak diváci môžu tešiť na duel dvoch najsilnejších mužstiev doterajšieho priebehu sezóny. Tento zápas nám ukázal veľa, hráme s najlepšou šestkou, takže každý duel bude mimoriadne náročný. Všetko sa dohráva, sú tu samé kvalitné tímy a všetky sú dobre pripravené, takže to budeme mať veľmi ťažké,“ dodal Dávid Šoltés pred súbojom s „belasými“.

Barani vstúpili do nadstavby výborne, na domácom ľade pokorili Trenčín. Hohmann: Každý hráč sa podieľal na víťazstve