Barani z Michaloviec iba s bodom. Ihnačák: Začali sme hrať príliš neskoro

18.1.2020
Víťazná séria banskobystrických hokejistov sa skončila u nováčika ligy v Michalovciach. Z východu však neodchádzajú naprázdno, s jedným bodom za remízu preskočili v tabuľke Košice.

Úvod stretnutia patril domácim hokejistom, ktorí začali aktívnejšie a už v tretej minúte mali veľkú gólovú príležitosť. Skóre však otvorili „líšky“ až v štrnástej minúte zásluhou fínskeho obrancu Samiho Ventelu. Aj v ďalšom priebehu stretnutia boli Michalovčania lepším mužstvo z čoho pramenili aj druhý gól v sieti Tylera Beskorowanyho. V prostrednej časti hry sa však „baranom“ podarilo skórovať, keď sa presadila nová akvizícia Brian Ihnačák. V tretej tretine bola už hra vyrovnaná a diváci videli jediný gól, o ktorý sa postaral Timotej Šille a zariadil bodový zisk pre „baranov“. V predĺžení boli však úspešnejší domáci hokejisti, ktorí vyrovnali zápasovú bilanciu na 2:2.

„Myslím si, že bod neberieme, napriek tomu, že sme prehrávali 0:2. Čo som sa naučil za tento týždeň je to, že toto mužstvo ide do každého zápasu, aby vyhralo. Súper hral svoju hru a tá im dnes stačila na to, aby získali dva body, my sme však určite chceli bodovať naplno. Neviem, či to bolo dlhou cestou alebo ľadom, no Michalovčania boli o krok vpredu počas zápasu. Nám najviac chýbali presné prihrávky, my sme puk od seba odhadzovali a nemali sme ho pod kontrolou na hokejke,“ popísal možné príčiny prehry Brian Ihnačák.

Strelec prvého banskobystrického gólu sa vo svojom druhom zápase posunul do tretej útočnej formácie po bok Tomáša Hrnku a Miloša Bubelu. Tento ťah trénerovi Danovi Cemanovi vyšiel a nová banskobystrická posila sa mu za dôveru odvďačila dôležitým gólom. „To je moja úloha, dávať góly, nahrávať a hrať ofenzívny hokej. Osem mesiacov som však nehral, teraz to bol len môj druhý zápas po dlhej pauze. Som však pokojný, určite som hral lepšie ako v v minulom stretnutí. Za gól som určite rád, bohužiaľ, na víťazstvo nestačil. Keby tam padol ešte jeden, tak by to bolo lepšie,“ povedal po zápase sklamaný útočník, ktorý zároveň dodal, že nikto v tíme nepochyboval o tom, že môžu zvíťaziť aj napriek nepriaznivému stavu: Určite sa nikto v tíme nebál, keď sme prehrávali 0:2 a verili sme, že sa vrátime do zápasu. Škoda toho záveru, začali sme hrať príliš neskoro a aj keď sme mali šance, tak sme ich nepremenili a Michalovciam sa to naopak podarilo.“

Hlavný kouč „baranov“ Dan Ceman si myslel, že jeho zverenci mohli aj zvíťaziť, no nevyužité gólového príležitosti ich stáli tri body a z východu si odnášajú napokon len jeden za remízu v riadnom hracom čase. „My sme nemali najlepší vstup do zápasu. Potom sa nám ale podarilo vyrovnať. V závere sme mali dokonca aj šance na víťazstvo, rozhodujúci gól sme ale nepridali. Michalovce si však víťazstvo zaslúžili.“

Barani z Michaloviec iba s bodom. Ihnačák: Začali sme hrať príliš neskoro