Bortňák sa vrátil po krátkom zranení kolena, s výkonom spokojný nebol

21.8.2017
Po krátkej pauze sa do zápasového kolotoča súbojom so Slovanom Bratislava vrátil Dalibor Bortňák. Šikovný útočník sa zranil v prvom prípravnom stretnutí s poľským tímom Cracovia Krakov a na tripe v slovinskom Maribore preto absentoval.

„V zápase s Krakovom mi protihráč trochu priľahol koleno, takže som mal mierne natiahnuté väzy, ale teraz je všetko v poriadku,“ povedal hráč, ktorý nastúpil v tretej formácii na pozícii centra medzi Gilbertom Gaborom a Patrikom Lamperom. Pred zaplneným štadiónom predviedol veľmi dobrý výkon, ktorý okorenil gólom do prázdnej brány a spečatil víťazstvo 5:2.

Po stretnutí však známky spokojnosti so svojím výkonom trochu prekvapivo nejavil: „Mohlo to byť aj lepšie, osobne som sa necítil veľmi dobre, ale dôležitá bola výhra,“ vysvetlil Bortňák: „Týždeň som nebol na ľade, trénoval som len posledné tri dni. Dostával som sa do toho ťažšie. Prvá tretina bola pre mňa náročná, musel som sa poriadne rozdýchať. V tomto zápase som sa nakoniec rozdýchal až-až. Dúfam, že to bude len lepšie a lepšie,“ pokračoval útočník, ktorého v závere chytali kŕče: „Bolo strašne teplo, ja som ku koncu dostával kŕč do stehna.“

Napriek tomu sa dokázal presadiť do opustenej svätyne. Prvý gól s kŕčom v nohe z toho však nakoniec nebol: „Masér mi to dal do poriadku, ale pri tom góle som kŕč ešte nemal. Ten prišiel až v predĺžení, takže vtedy to ešte bolo v pohode,“ ozrejmil Dalibor a pokračoval hodnotením stretnutia: „Je to len príprava, skúšajú sa nejaké veci, no výhra nad tímom z KHL určite poteší,“ spokojne konštatoval: „Bol to vyrovnaný duel. V prvej tretine sme porobili nejaké chyby, z ktorých sme sa snažili poučiť. Hru sme zlepšili, boli tam nejaké pekné akcie, diváci sa bavili, takže sme za to boli radi.“

Veľmi dobre zvládnutou bola hlavne posledná časť hry, kedy „barani“ držali súpera na odstup a sami mohli pridať niekoľko ďalších presných zásahov: „Boli sme už na koni. Mali sme voľné ruky aj nohy. Oni boli ako keby pod dekou, my sme hrali s chuťou a tak tá výhoda bola na našej strane,“ nechal sa počuť Bortňák.

Už v utorok čaká zverencov Vladimíra Országha ďalší a zároveň posledný prípravný zápas pred blížiacim sa štartom hokejovej Ligy majstrov. Na bystrický zimák príde MHK 32 Liptovský Mikuláš: „Bude to naša generálka. Budeme sa snažiť pripraviť sa poriadne a podať čo najlepší výkon, aby sme sa dobre naladili na ťažké zápasy, ktoré nás čakajú. Vyskúšame si všetky veci, ktoré trénujeme. Systém, oslabenia, presilovky... Bude to dobrý test pred Ligou majstrov, pretože chlapci z Liptovského Mikulášu budú brániť. Nemôžeme nič podceniť,“ dodal Dalibor Bortňák.

Návrat Dalibora Bortňáka do zostavy je skvelou správou, stále však absentujú kapitán Tomáš Surový, novic Miloš Bubela a rezký krídelník Mário Lunter.

Autor: Matej Kubove

Bortňák sa vrátil po krátkom zranení kolena, s výkonom spokojný nebol