Bystričania vydreli víťazstvo nad Košicami. Brejčák: Musíme hrať efektívnejšie a dôraznejšie

27.1.2020
Nedeľný šláger pod Urpínom priniesol opatrný zápas, v ktorom sme po 60 minútach videli len dva góly. Duel medzi druhým a tretím mužstvom tabuľky museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným strelcom Jordan Hickmott.

Súboj dvoch elitných mužstiev Tipsport ligy priniesol spočiatku opatrný a nezáživný priebeh, oba tímy nechceli otvoriť hru, obzvlášť Košice, ktoré ťahali dovtedy sériu štyroch prehier po sebe. Košičania hrali opatrne, mali totiž hernú krízu, no aj náš úvod bol opatrnejší a obe mužstvá sa to báli na začiatku otvoriť,“ povedal o bezgólovom úvode Ján Brejčák, ktorý v tretej tretine dokázal odpovedať na presný zásah Jakuba Sukeľa a zápas tak poslal to predĺženia. Tam bol jediným úspešným strelcom Jordan Hickmott, ktorý zariadil pre „baranov“ dôležité víťazstvo.

„Máme šikovných hráčov, ktorí vedia premieňať nájazdy, no tie sú vo väčšine prípadov o šťastí,“ povedal na margo triumfu po samostatných nájazdoch Ján Brejčák, pre ktorého bol včerajší presný zásah vôbec prvým v sezóne. „Som rád, že sa mi podarilo skórovať, aj keď sa na získané body príliš nepozerám. Pred zápasom sme si povedali, že musíme hrať zodpovedne. Vieme, že Košice mali hernú krízu, ale mohlo sa to otočiť dnes aj v ich prospech. Aj po zápase sme si povedali, že musíme hrať na domácom ľade efektívnejšie a dôraznejšie.

„Barani“ mali v závere stretnutia k dispozícii niekoľko presiloviek, no nepodarilo sa im využiť ani jednu z nich, až dvakrát hrali dokonca aj v krátkej početnej výhode o dvoch hráčov. S dvoma bodmi proti Košiciam sme určite sme spokojní, no mali sme plno presiloviek, ktoré sme nevyužili a do ďalšieho duelu to musíme určite zlepšiť. Zápasy sa častokrát rozhodujú práve v presilovkách, dnes dal tréner šancu aj novým hráčom a tí musia ukázať, že na to majú,“ uzavrel Brejčák hodnotenie zápasu zo svojho pohľadu.

Tréner Dan Ceman bol s výhrou nad Košicami spokojný, no podobne ako Brejčák, naznačil aj kouč „baranov“, že víťazstvo za tri body mali Bystričania na dosah: Videli sme tesný zápas, tak, ako aj tie predchádzajúce, ktoré sme odohrali s Košicami. V prvej a druhej tretine nám trošku chýbala energia, najmä pri forčekingu. Nevyužili sme vyložené šance. Košice však hrali v obrane veľmi dobre, organizovane. Bolo ťažké sa presadiť. V tretej tretine sme mali viac energie vo všetkých herných činnostiach. Mohli sme tento zápas vyhrať aj za tri body, ale nevyužili sme presilovky. Nedarilo sa nám v nich tak, ako by sme chceli. Čo sa týka nájazdov a predĺženia, tam je to vždy 50 na 50, takže sme radi za ten získaný extra bod. Mrzí ma však zranenie Bubelu po nebezpečnom zákroku zozadu. Šťastím bolo, že sa otvorili dvere na zadnom mantineli, že sa to poddalo pri náraze. Mohlo to ináč dopadnúť ešte horšie.“
Bystričania vydreli víťazstvo nad Košicami. Brejčák: Musíme hrať efektívnejšie a dôraznejšie