Bystrická mládež s unikátnou novinkou

10.8.2019
Naši najmladší hráči majú už niekoľko dní k dispozícii novinku, ktorá nemá vo svete obdoby. Vďaka spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom budú môcť využívať nové mini mantinely.

Pôvodné mini mantinely sa časom opotrebovali a ich oprava bola stále nákladnejšia. Aj preto vzišla zo strany trénerov myšlienka obhliadnuť sa po nových, kvalitnejších. „Po zhodnotení situácie sme hľadali výrobcu mini mantinelov, ktorý by spĺňal naše kritériá týkajúce sa trvácnosti, využiteľnosti a samozrejme aj cenovej dostupnosti. Na základe týchto požiadaviek sa nám ozvala firma P&T s.r.o., ktorá vyhotovila prototyp mini mantinelov s rôznymi rozmermi,” povedal Rastislav Paľov, ktorý je manažérom banskobystrickej mládeže.

S financovaním projektu pomohol Banskobystrický samosprávny kraj, ktorý vyhovel žiadosti o dotáciu a bez ktorého by realizácia nebola možná. Nové mini mantinely tak poslúžia najmä začínajúcim hokejistom v predprípravke a prípravke, využiť ich však budú môcť všetky vekové kategórie vrátane kadetov, dorastu a juniorov.

Tréneri si od novinky sľubujú hlavne zlepšenie tréningového procesu a rozvoja mládeže. Mini mantinely sú vyrobené zo špeciálneho mrazuvzdorného plastu a využiteľné budú na obidvoch plochách. Zároveň poskytujú plochu aj na reklamný priestor, pre prípad, že by niekto chcel podporiť hokejovú mládež v Banskej Bystrici. Z dodaných dielcov je totiž možné vyskladať samostatné ihrisko o rozmeroch 18x12 metrov. Zaujímavosťou je, že tento typ mantinelov sa hokejovému klubu HC ‘05 Banská Bystrica podarilo získať ako prvému klubu na svete.

autor: Michael Džurdženík

Bystrická mládež s unikátnou novinkou