Dan Ceman: Rozhodcovia sa neunúvali vysvetliť nám Gaborov trest

4.11.2019
Stretnutie proti Liptovskému Mikulášu síce nenaplnilo očakávania fanúšikov, realita však bola o čosi iná, než sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tréner Dan Ceman vyzdvihol organizovanú hru nášho súper, zároveň však priznal, že od určitej skupiny hráčov očakáva viac.

„Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Mikuláš hral dobre organizovane v obrane, už pred týmto zápasom dokázali párkrát zvíťaziť. V posledných zápasoch nedostávali veľa gólov, potvrdil to aj u nás. Ich primárnym cieľom bolo držať puk čo najďalej od ich brány a pokúšať sa o rýchle protiútoky. Bolo to pre nás náročné, svojich úloh sa zhostili výborne. Jediné, čo sa nám dá vytknúť je, že sme málo strieľali na bránku, niekedy sme sa snažili urobiť niečo navyše. Musíme zakončovať oveľa častejšie, než tomu bolo v tomto stretnutí,” povedal na úvod tlačovej konferencie náš hlavný kormidelník.

„Pred päťminútovou presilovou hrou súpera sme mali okamihy, v ktorých sme Mikuláš zatlačili. Vylúčenie Gabora do konca zápasu bolo nešťastné, vyplynulo zo súboja o puk, čo rozhodcovia posúdili ako úmyselný faul lakťom. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, či s tým súhlasím alebo nie, ale je alarmujúce, že rozhodcovia to neboli schopní vysvetliť nám trénerom a ani kapitánovi. Tento verdikt nás na chvíľu rozhodil. Čo sa týka hráčov, ktorí hrajú oslabenia - klobúk dole pred nimi, zvládli to fantasticky. A to nielen v tomto zápase, ale aj v tých ostatných predchádzajúcich podali excelentný výkon. Najmä dnes v predĺžení to bolo badať. Odohrali sme tretí zápas za päť dní a energia už nebola taká, akú by sme si predstavovali. Všetka česť Liptovskému Mikulášu, odohrali dobré stretnutie a sme radi aspoň za ten extra bod,” pokračoval Dan Ceman, ktorý priznal, že správanie rozhodcovskej štvorice bolo pre realizačný tím frustrujúce.

Na záver tlačovej konferencie padla otázka, či nie sú od niektorých z hráčov o niečo väčšie očakávania. V ostatnom období sa strelecky mierne trápime, čo sa odzrkadlilo na gólovej produktivite najmä v domácich zápasoch proti Slovanu a práve proti Mikulášu. „Nebudem hovoriť o konkrétnych menách ale určite sú hráči, ktorých by sme chceli vidieť na streleckej listine častejšie. Máme útok, ktorý sa presadzuje prakticky neustále, proti Liptovskému Mikulášu sa im to nepodarilo. My však potrebujeme góly aj od ďalších útokov, určite minimálne od jedného ďalšieho. Určite by sme chceli vidieť od niektorých útočníkov viac, ale je to niečo, na čom pracujeme. Niektorí hráči sa k nám pripojili neskôr, takže chvíľu potrvá kým sa dostanú do tempa. Čaká nás veľa práce, najbližšie dva týždne budeme na tom pracovať. Hráči dostanú teraz pár dní voľna a po ňom sa pustíme do tvrdej práce,” dodal odhodlane kanadský kouč.

Dan Ceman: Rozhodcovia sa neunúvali vysvetliť nám Gaborov trest