Ďatelinka si narodeniny spestril gólom, vo finále základnej časti sa pozerá iba na výkony tímu

9.3.2018
35-ročný obranca Ivan Ďatelinka oslavoval nedávne narodeniny priamo počas zápasu na ľade HC Košice, kde dokonca strelil aj jeden z gólov, ktorý chvíľu vyzeral ako víťazný. Ako ale sám hovorí, (nielen) v tejto časti sezóny je najdôležitejší tímový a nie osobný úspech.

Skúsený zadák sa vrátil k stretnutiu na východnom Slovensku, ktoré to najpodstatnejšie prinieslo vo svojom závere. V tretej tretine „barani“ dvakrát viedli, súper v oboch prípadoch skóre vyrovnal vďaka našim vylúčeniam. V nájazdoch druhý bod nakoniec zariadil Guillaume Asselin: „V hre päť na päť sme hrali dobre, lenže sme mali strašne veľa vylúčení a to nás stálo jeden bod, pretože Košice majú dobré presilovky a padlo im to tam. Ale ako som povedal, v hre piatich proti piatim sme boli lepší, škoda tých oslaboviek,“ povedal Ďatelinka, ktorého gól, konkrétne štvrtý na našej strane, mohol byť víťazný, no nakoniec nebol: „Išli sme na dve minúty do troch a inkasovali sme, ale nevadí. Dôležité teraz je, že vieme vyhrávať a blíži sa časť sezóny, kedy je jedno, či to bude v riadnom hracom čase, po predĺžení či nájazdoch,“ tvrdí narodeninový oslávenec.

Tridsaťpäť rokov dovŕšil práve 6.3.2018, v deň zápasu v Steel Arene: „Špeciálne tam nebolo nič. Jedine to, že som o rok starší,“ smial sa desaťnásobný reprezentant Slovenska: „Cez tie zápasy na to človek nemyslí. Je pekné, že som dal gól a samozrejme ma to teší, ale dôležité sú body, ktoré berie tím, čiže vyhrávame aj prehrávame spolu ako tím. Preto sa nehráme na jednotlivcov, ale na mužstvo a sústredíme sa na body, ktoré sú dôležitejšie v tabuľke, než v osobných štatistikách,“ dobre si uvedomuje jeden z najväčších lídrov mužstva. Spoluhráči však na neho nezabudli: „Samozrejme. Každý jeden, kto má narodeniny prispeje do kasy a niečo donesenie. Ani ja nebudem výnimka,“ konštatoval „Ďateľ“.

On aj celý tím HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa už ale sústredí na posledné dva stretnutia základnej časti, v ktorých ide oveľa. Na vedúcu Nitru strácame jeden bod, avšak v prípade rovnosti bodov vďaka lepším vzájomným zápasom aj skóre, môžeme nášho rivala predskočiť. Na to ale potrebujeme jeho čo i len jednobodové zaváhanie a naše dve výhry. Pre úplnosť, šancu predbehnúť nás má zospodu ešte HKM Zvolen: „Nálada v tíme je dobrá. Sme si vedomí chýb, ktoré sa snažíme odstrániť, ale v tíme je to v podstate také vyvážené, takže sa nemáme z tohto pohľadu na čo sťažovať,“ ozrejmil situáciu pred nesmierne dôležitým dvojzápasom v Liptovskom Mikuláši a Poprade obranca Ivan Ďatelinka.

V piatok teda nastúpime na ľade MHK 32, s ktorým sme v tejto sezóne v piatich stretnutiach vyhrali štyrikrát a raz neuspeli: „Musíme sa sústrediť na tie zápasy, pretože ak nich nevyhráme, nemôžeme preskočiť Nitru. My ideme od zápasu k zápasu a veríme, že Nitra ešte zakopne,“ pokračuje skúsený zadák.

Základnú časť nakoniec ukončíme v nedeľu, v domácom prostredí s HK Poprad. Ten už ale takým priaznivým súperom nie je, pretože nás až štyrikrát porazil, z toho v dvoch prípadoch u nás doma. My sme triumfovali iba raz: „Nebudú to ľahké zápasy. Vieme, že Liptovský Mikuláš hrá o play-off, aby nešiel do baráže, my hráme o prvé miesto a Poprad je zas súper, ktorý nás trápi celú sezónu. Verím, že už sa to musí zlomiť a doma to zvládneme,“ dodal Ivan Ďatelinka.

Matej Kubove

Ďatelinka si narodeniny spestril gólom, vo finále základnej časti sa pozerá iba na výkony tímu