Derby rozhodol v predĺžení Hickmott

5.2.2017
HKM Zvolen – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 3. Klhufek (Hraško, Jurík), 13. Matis (Petráš, Homer), 34. Marcinek (Ivan, Dubeň) – 6. Češík (Lamper, Mihalik), 23. Belluš (Kafka, Maione), 29. Bortňák, 63. Hickmott (Kubka)

Vylúčenia na 2 min.: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc, Róbert Mullner – Jozef Tvrdoň, Miroslav Kollár, 3 820 divákov

HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejči, Hraško, Valenta, Ivan, Homer, Trnka, Habšuda – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhufek, Jurík, Majdan – Matis, Petráš, Jurák – Dubeň, Síkela, Marcinek
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Mihalik, Gründling, Rosandič, Kubka, Ťavoda, Luža, Košecký – Hickmott, Higgs, Buc – Kafka, Bortňák, Trukhno – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Belluš

Pohronské derby oživilo na zvolenskom štadióne záujem o hokej a konečne sa hralo v správnej diváckej atmosfére. Hráči si na ľade nič nedarovali, domáci narukovali s veľkou ofenzívou, vyťažili z nej presilovku po 21 sekundách a aj gól Klhůfka, ktorý prešiel cez celé ihrisko a po veľkom sóle otvoril skóre. V 6. min si dávku šťastia užili hostia, puk po strele Lampera dlho ležal pred bránkovou čiarou, až ho Češík za ňu dopichol. Vyrovnaný stav zrušil v 13. min bleskovou strelou Matis, no v druhej tretine bolo všetko naopak. Hostia v nej vyťažili dva góly, najskôr v 23. min v presilovke pohotový Belluš z uhla a v 29. po hrubej chybe Šišovského vymietol spojnicu neveľmi prudkou strelou Bortňák. V 34. min Marcinek síce puk dobre netrafil, no ten za chrbát Bacashihuu predsa len zapadol a remízový stav naznačoval neúprosný boj aj v tretej tretine. Klhůfkova žŕdka po 50 sekundách hry napriek oslabeniu to aj potvrdzovala, Zvolenčania boli živší, agresívnejší, ani ich súper sa však pred bránkou nešetril. V 46. min zakončil prečíslenie s Juríkom neúčinnou kľučkou Majdan a o pár sekúnd neskôr Hraško trafil hornú žŕdku. Potom sa na ľade viac bojovalo ako tvorilo a zápas sa nasmeroval do remízového konca. V nastavenom čase na oboch stranách gól v prečísleniach a obrovských šanciach nepadol, až sa napokon po učebnicovom sóle a kľučke na Krejčiho presadil v 63. min Hickmott.

Peter Mikula (Zvolen): "Derby ako sa patrí, šancí bolo raz na jednej, raz na druhej veľa. My sme chceli skalp Bystrice, mužstvo sa nabudilo a prehrali sme na základných veciach. Boli sme aj menej šťastní ako súper."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Videli sme veľmi dobré derby, šance, góly, so spravodlivou remízou. Nevyhli sme sa chybám, bojovnosťou sme to uhrali a napokon rozhodla individuálna akcia Hickmotta v predĺžení. Bol to derby zápas a v nich sa ráta každé víťazstvo."