Do Banskej Bystrice aj obranca Räsänen, pokračujú Nemčík a Gajan

5.6.2019
Vedenie klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa dohodlo na spolupráci s mladým fínskym obrancom, Villem Räsänenom. Ten k nám prichádza po ročnom pôsobení v americkej USHL, kde obliekal dresy tímov Lincoln Stars a Chicago Steel.

Po Jääskeläinenovi tak bude druhým fínskym hráčom, ktorý bude v novej sezóne pôsobiť pod Urpínom. Dvadsaťročný obranca, ktorého si v roku 2017 vybrala v drafte do NHL Carolina Hurricanes, odohrá svoju prvú kompletnú sezónu medzi seniormi. Podpisom Räsänena sa tak zloženie obrany viacmenej kompletizuje.

„Ville je mladý, fínsky prospekt. Ide o defenzívneho obrancu s výborným korčuľovaním. Rozhodli sme sa, že mu dáme šancu rozvíjať svoj talent u nás. Zároveň však bude aj pod drobnohľadom skautov z tímu Carolina Hurricanes, ktorá ho pred dvomi rokmi draftovala,” povedal v krátkosti športový manažér tímu, Július Koval.

Mladý obranca pôsobil okrem vlaňajška celú kariéru v rodnom Fínsku. V drese tímu Jokipojat prešiel mládežníckymi kategóriami, následne dostal šancu aj v seniorskom tíme, hrajúcom Mestis. Odtiaľ zamieril do tímu Jukurit, ktorý mu dal šancu zahrať si aj v najvyššej fínskej lige. Nakoniec však sezónu 2017/18 dohral znovu v Mestise, v drese tímu RoKi. Práve po tejto sezóne vyskúšal svoje šťastie v zámorí, v spomínanej juniorskej USHL. Pre mladého hráča je však dôležité, aby rozvíjal svoje schopnosti v seniorskej súťaži.

Zmluvu s klubom predĺžil aj obranca Martin Nemčík. Dvadsaťšesťročný obranca tak bude pôsobiť v Banskej Bystrici druhú sezónu. V jeho prípade klub využil opciu, ktorá bola súčasťou zmluvy z vlaňajšej sezóny.

Martin Nemčík sa pripojil k Banskej Bystrici v októbri minulého roka a stal sa dôležitou súčasťou defenzívy. Robustný hráč dominoval v obrannej činnosti, nebál sa ani zhodiť rukavice a zastať si spoluhráčov. Rodák z Považskej Bystrice odohral v našom drese celkovo 46 zápasov, v ktorých si pripísal na svoje konto 6 asistencií.

V bráne bude kryť chrbát Tylerovi Beskorowanemu náš odchovanec Matej Gajan. Dvadsaťročný brankár podpísal vlani trojročnú zmluvu, no z dôvodu veľkej konkurencie strávil sezónu v Leviciach a následne v českom Hodoníne. Za HK Levice odchytal 12 stretnutí, v ktorých zaznamenal úspešnosť zákrokov 91,6%.

Do Banskej Bystrice aj obranca Räsänen, pokračujú Nemčík a Gajan