Do Banskej Bystrice prichádza nová posila, syn legendárneho slovenského útočníka

8.1.2020
Do Banskej Bystrice prichádza nová posila, syn legendárneho slovenského útočníka

Pod Urpín mieri ďalšie nové meno, do Banskej Bystrice prestupuje center Brian Ihnačák, ktorý v posledných štyroch sezónach pôsobil v českej extralige, naposledy v drese Pardubíc.

Brian Ihnačák, je synom legendárneho útočníka Petra Ihnačáka, ktorý v osemdesiatych rokoch patril medzi opory Toronta Maple Leafs v NHL. Brian odštartoval svoju kariéru v zámorí, kde pôsobil najprv v kanadsko-americkej OPJHL a neskôr si vyskúšal na štyri sezóny aj univerzitnú ligu NCAA. V roku 2004 bol v deviatom kole draftovaný Pittsburghom Penguins. V NHL však príležitosť nikdy nedostal a zo zámoria odišiel na Slovensko, kde si v Kežmarku vyskúšal slovenskú najvyššiu súťaž.

Zo Slovenska putoval následne na jeden rok naspäť za more. V sezóne 2009/2010 to znova skúšal pod Tatrami, kde si opäť obliekol dres Kežmarku, ale niekoľko zápasov odohral aj vo Zvolene či Poprade. Hokejový svetobežník sa po slovenskej anabáze vrátil opäť do Ameriky. V roku 2011 si to zamieril do hokejovo exotického Talianska, kde sa udomácnil a zaradil sa medzi najväčšie mená tamojšej najvyššej súťaže.

Po vydarenom pôsobení na Apeninskom polostrove si nakrátko obliekol dres švédskeho druholigového Malmö. Ďalšiu sezónu strávil v nórskej lige, kde sa v tíme Vĺlerenga stal najproduktívnejším hráčom súťaže. Po vydarenom roku v Škandinávii sa usadil v Česku, kde si postupne obliekol dresy Hradca Králové, Sparty Praha, Litvínova či Pardubíc v minulej sezóne. V českej extralige nastúpil dohromady do 127 zápasov s bilanciou 38 gólov a 41 asistencií. V slovenskej extralige odohral v doterajšej kariére zatiaľ 47 zápasov, naposledy v spomínanej sezóne 2009/2010.

Do Banskej Bystrice prichádza nová posila, syn legendárneho slovenského útočníka