Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica prichádza brankár Stephon Williams

26.6.2018
Brankársky post v HC ´05 iClinic Banská Bystrica na sezónu 2018/19 vystuží 25-ročný americký gólman Stephon Williams, ktorý s klubom podpísal ročný kontrakt s opciou.

191 centimetrov vysoký a 89 kilogramov vážiaci hokejista pochádza z mesta Fairbanks v štáte Aljaška. Ako veľmi mladý hokejovo vyrastal v domácich podmienkach, v roku 2010 ako sedemnásťročný prešiel do prestížnej juniorskej súťaže USHL, kde dve sezóny chytal za Sioux Falls Stampede a Waterloo Black Hawks. Následne strávil tri sezóny v NCAA na Minnesota State Universtiy (Mankato), pričom ho v roku 2013 zo štvrtého kola a z celkovo 106. miesta draftoval New York Islanders. Do NHL sa ale nikdy nedostal. V ročníku 2014/15 odchytal päť duelov za Bridgeport Sound Tigers v AHL. Medzi druhou a treťou najlepšou ligou zámoria sa pohyboval aj posledné tri ročníky. V ECHL bol súčasťou Missouri Mavericks a Allen Americans, v AHL si zahral v uplynulej sezóne aj za San José Barracuda.

„Ide o moderného brankára, ktorý mal veľmi úspešnú kariéru na univerzite a vďaka tomu dostal dvojročnú zmluvu od New Yorku Islanders, kde súperil o post jednotky na farme v AHL aj s Jaroslavom Halákom. Dostali sme na neho takisto veľmi dobré referencie napríklad aj od môjho spolužiaka z Kanady Travisa St. Denisa, ktorý so Stephonom dva roky pôsobil v AHL. Sme teda veľmi radi, že prišlo k dohode medzi Stephonom a HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Veríme, že bude prínosom pre naše mužstvo. Už teraz sa veľmi teší na svojej nové pôsobisko,“ povedal na margo príchodu Williamsa športový manažér klubu Július Koval.

Matej Kubove

Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica prichádza brankár Stephon Williams