Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica prichádza Levko Koper

26.12.2018
Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa aj vzhľadom na zranenia v našom tíme dohodlo na spolupráci do konca sezóny s kanadským útočníkom Levkom Koperom.

28-ročný ľavý krídelník je rodákom z Edmontonu. Kariéru začínal v kanadskej juniorskej lige WHL, kde bol štyri roky súčasťou Spokane Chiefs. V roku 2009 si ho v drafte do NHL v siedmom kole všimla Atlanta Trashers, ale nakoniec sa vybral univerzitnou cestou. Päť sezón hrával súťaž USports za University of Alberta.

V sezóne 2015/16 prvýkrát nakukol do ECHL, ďalší ročník už odohral za Charlotte Checkers v AHL, lenže pred play-off sa premiestnil do mužstva Florida Everblades, kde sezónu dohral. V lete 2017 sa prvýkrát rozhodol odísť do Európy, za nemecký Straubing Tigers v DEL-ke strelil štyri góly a na osem asistoval.

Aktuálnu sezónu začal Koper v rakúskom Innsbrucku, v 27 dueloch si pripísal štyri góly a rovnaký počet asistencií. V národnom drese Kanady si zahral na zimnej Univerziáde aj po boku Jordana Hickmotta, s ktorým dlho nastupoval za University of Alberta.

Do HC ´05 iClinic Banská Bystrica prichádza Levko Koper