Dôležité víťazstvo na ľade Košíc

13.1.2017
HC Košice – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 33. Nagy (Šedivý), 37. Bartoš (Nagy, Šmach) – 22. Belluš (Kafka, Matushkin), 25. Matushkin (Bortňák), 56. Buc (Hickmott, Maione)

Vylúčenia na 2 min.: 9:12, navyše Jankovič – do konca stretnutia hrubosť, Boltun (obaja Košice) – 5 min + do konca stretnutia sekanie, Handzuš – 5 min + do konca stretnutia napadnutie, Kubka – 10 min napadnutie hlavy a krku, Belluš (všetci B. Bystrica) – 10 min údery, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Milan Novák, Tomáš Orolín – Roman Výleta, Lukáš Kacej, 3 971 divákov

HC Košice: Kopřiva – Dudáš, Deyl, Matejka, Koch, Vašíček, Šmach, Novotný, Jankovič – Hričina, Boltun, Nagy – Milý, Suja, Varga – Bicek, Jenčík, Šedivý – Šoltés, Klíma, Bartoš
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Ťavoda – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter –Matoušek, Zigo, Lamper – Belluš, Handzuš, Róth

Banskobystričania zvíťazili na východe vďaka gólu Buca z 56. minúty. Na jeho trefu už Košičania nedokázali odpovedať a museli sa tak s prvenstvom rozlúčiť. Do prvej gólovej šance sa dostali hostia, ale obranca Wishart nebol sám pred Kopřivom úspešný. V 5. minúte hrali domáci presilovku a v nej spálili tri vyložené šance, proti Bacashihuovi neuspeli Suja, Hričina a ani Milý. V 9. minúte Handzuš fauloval Hričinu a za svoj zákrok dostal od rozhodcov trest na 5 min plus do konca zápasu. V 11. minúte išiel predčasne pod sprchy aj domáci Boltun, ktorý za nebezpečné seknutie protihráča dostal trest do konca stretnutia. Košičania si v závere tretiny vytvorili enormný tlak, ale v zakončení neboli úspešní.

Už v úvodnej minúte druhého dejstva sa dostal do brejku domáci Varga, ale mieril vedľa. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 22. min Belluš a dostal hostí do vedenia. O tri minúty neskôr využili hostia aj druhú presilovku v tejto tretine, keď Maťuškin takmer od modrej trafil presne - 0:2. Domáci potom zrýchlili hru, častejšie strieľali, dve šance mal Šedivý, ale skóre sa nemenilo. Až v 33. minúte, keď hrali Košičania presilovku, zblízka znížil Nagy. V 37. min hrali domáci pre zmenu oslabenie, obrane Banskobystričanov ušli Nagy s Bartošom a druhý menovaný vyrovnal na 2:2.

V záverečnej tretine obe mužstvá pridali na dôraze. Za domácich mal dve veľké šance Bartoš, ale hostí podržal Bacashihua. Na druhej strane mal sľubnú príležitosť Róth, proti Kopřivovi však neuspel. Víťazný gól padol v 56. minúte. Hostia po tretíkrát v zápase využili presilovú hru, keď skóroval Buc a rozhodol o triumfe Banskej Bystrice.

Rostislav Čada (Košice): "Na to, že sme dnes nevyhrali a nezískali body, malo vplyv aj to, že v úvode sme stratili troch hráčov a v druhej tretine aj Šedivého. Potom chlapci bojovným a nadšeným výkonom dokázali nepriaznivý stav vyrovnať, no keďže sa v závere častým vylučovaním hra kúskovala, nedokázali sme zmazať manko aj druhýkrát. Za prehru sa nemusíme hanbiť, lebo sme podali veľmi oduševnený výkon."

Vladimír Országh (B Bystrica): "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo pre nás, hoci v prvej tretine boli lepší domáci, my sme nehrali dobre. Ale čo bolo dôležité, dnes nám vyšli presilovky a podržal nás brankár."