Doma sme zdolali aj Martin

16.10.2016
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Góly: 19. Maione, 19. Kubka (Matoušek), 27. Bortňák (Kafka, Wishart), 49. Skalický (Bortňák), 55. Bortňák (Skalický), 57. Kafka (Surový, Buc) – 22. Bílek (Surovka, Brňák), 27. Heizer (Koyš, Bílek)

Vylúčenia na 2 min.: 5:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel, Miroslav Štefík – Roman Bednár, Martin Jobbágy, 2 084 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Mihalik, Matushkin, Kubka, Ďatelinka – Hickmott, Surový, Buc – Skalický, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lunter – Andrisík, Tamáši, Trukhno – Róth
MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Dvořák, Salija, Brňák, Pulli, Rantanen, Rusina, Pacalaj – Bílek, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – Holli, Murček, Korostin – Varga, Dírer, Rzavský

Prvá tretina bola herne vyrovnaná, ale viac príležitostí si vypracovali domáci hokejisti. V siedmej minúte sa tešili z gólu predčasne, pretože teč Surového putoval od Buca z ofsajdu. Potom neprekonali dobrého Dzubinu slušnými strelami Lunter, Bortňák a Matoušek, neujala sa ani dorážka Kafku. Až v 19. minúte otvoril skóre Maione, ktorý sa po chybe Martinčanov ocitol s pukom sám pred gólmanom a poslal ho pod hornú žŕdku. O 24 sekúnd neskôr Kubka nahodil puk od modrej a ten i so šťastím prešiel za Dzubinu – 2:0.

V strednom dejstve viac hrozili aktívnejší Martinčania. Najprv neznížil z dorážky Koyš, no podarilo sa to napokon Bílekovi, ktorý ťažil z prihrávky Surovku od zadného mantinelu. Bystričania odpovedali v 27. minúte Bortňákom. Ten strieľal z ľavého kruhu a puk aj so šťastím išiel za brankára z Turca – 3:1. Neuplynula ani minúta a Martin opäť znížil. Od modrej napriahol Heizer a Bacashihua nezareagoval dostatočne. Veľké šance na vyrovnanie mali potom Rzavský a znova Heizer, ale bystrický gólman výrazne podržal svoje mužstvo.

Na začiatku tretej tretiny sa pokúšal meniť stav hosťujúci Korostin. Dvakrát zakončoval z pravej strany, ale bystrického brankára neprekonal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred Dzubinom Buc, no ani on nebol úspešný. Skórovať sa podarilo hráčom spod Urpína až v presilovke. Po rýchlom prechode do útoku a prihrávke Bortňáka sa presadil zblízka voľný Skalický. Tento hráč v 55. minúte výraznou mierou prispel k piatemu gólu. V útočnej tretine ho nik neodzbrojil a Bortňák tak mohol poľahky zakončovať po ľade. Bodku za zápasom dal Kafka strelou spoza kruhu do vinkla.

Vladimír Országh (B. Bystrica): „Mali sme dobrý pohyb v prvej tretine. Vytvárali sme si tlak a tlačili sa do bránky. Išli sme zaslúžene do vedenia. V druhej časti bol začiatok z našej strany laxný, súper nám dal gól a dostal sa na koňa. Mali sme tam veľké okienka, ale ubojovali sme to a stále viedli aspoň o gól. Zlomový bol štvrtý náš zásah v tretej tretine v presilovke a potom sme už hostí do šancí nepúšťali. Stav 6:2 je pre hostí krutý. Nie všetko v našej hre bolo ideálne.“

Pavel Paukovček (Martin): „Súper bol veľmi kvalitný. V prvej tretine nás dostával pod tlak, bol lepší a dal dva góly, V druhej sme sa zlepšili, dostali sa do hry znížením na 3:2 a produkovali sme celkovo pekný hokej. V tretej tretine však dali domáci štvrtý gól v presilovke a ten bol zlomový, položil nás na kolená. Bystričanom to tam popadalo, nám nie, preto sme prehrali.“