Dva najlepšie slovenské kluby proti sebe, vyzveme Slovan

17.8.2017
Dva najlepšie slovenské kluby sa vo štvrtok predstavia pod Urpínom. HC´05 iClinic Banská Bystrica totiž hostí HC Slovan Bratislava. Obom onedlho začnú súťažné zápolenia, takže to bude veľmi dôležitá previerka ako pre Miloša Říhu, tak i Vladimíra Országha.

Hlavný tréner "baranov" vstupuje do stretnutia prvýkrát aj ako asistent Craiga Ramsayho pri kormidle národného tímu. V zostave však určite nemôže počítať s Tomášom Surovým, Máriom Lunterom či Milošom Bubelom, ktorí majú zdravotné problémy. Naopak, Dalibor Bortňák sa vracia po zranení a k dispozícii bude. Zasiahnuť do hry môže aj posledná posila a síce Cason Hohmann. Ten s tímom trénuje od utorka.

HC´05 iClinic štartuje už budúci piatok v hokejovej Lige majstrov. Na úvod ju čaká trip do Wolfsburgu a Salzburgu. Predtým sa ešte ale doma raz predstaví. Počas najbližšieho utorku nás preverí ju MHK 32 Liptovský Mikuláš, kde momentálne pôsobí aj náš bývalý brankár Andrej Košarišťan.

„Slovan je vždy ťahák, aj keď je to iba príprava. Pre nich je to generálka na ligu, pre nás skorogenerálka na Ligu majstrov. Stále skúšame nových hráčov. Nejakí sú zranení, niekto prichádza. Nachádzame sa v taktom období, kde veľa trénujeme, skúšame, spoznávame hráčov, keďže máme pätnásť hokejistov nových. Príde plný štadión a ja dúfam, že diváci sa zabavia a uvidia dobrý hokej z obidvoch strán,“ povedal o stretnutí hlavný tréner domácich Vladimír Országh.

Na druhej strane barikády stojí Slovan, ktorý má za sebou už deväť prípravných duelov. Z nich vyhral len dva, proti Spartaku Moskva aj Brnu v samostatných nájazdoch a prehral až sedem.

Miloš Říha má posledné stretnutie na to, aby si vyskúšal posily pred tým, ako sa Slovan v prvom kole KHL predstaví na ľade SKA Petrohrad. Klub ale stále nemá k dispozícii dvoch skúsený zadákov. Andrej Meszároš ani Michal Sersen nie sú zdravotne v poriadku.

Naposledy do tímu pribudol kanadský center Colby Genoway, predtým aj brankár Marek Mazanec z Nashville Predators. Niekto z dvojice Jaroslav Janus alebo Jakub Štěpánek tak s určitosťou odíde. Povedal to tréner Slovanu.

V zápase by sa mal predstaviť napríklad aj Pavol Skalický, ktorý na konci minulej sezóny oslavoval s "baranmi" titul. Rovnako tak sa tešil i Sersen, no ako sme spomínali, ten je momentálne zranený.

Obaja súperi sa poslednýkrát stretli ešte v lete roku 2014, kedy sa hralo v Brezne, pretože zimný štadión Banskej Bystrice akurát prechádzal rekonštrukciou. Slovan vyhral 4:1 po góloch Tičara, Nagya, Bližňáka a Mihalika. Za domácich sa presadil Michal Hudec, ktorý sa taktiež pamätne pobil s Liborom Hudáčkom.

Autor: Matej Kubove

Dva najlepšie slovenské kluby proti sebe, vyzveme Slovan