Dve tretiny sme hľadali recept na súpera, zhodli sa po prehre hráči aj tréner

9.10.2019
Utorkové stretnutie proti švajčiarskemu tímu Ambri-Piotta nedopadlo podľa predstáv, pred zhruba 1600 divákmi sme podľahli súperovi 0:4. O všetkom rozhodli dva rýchle góly v prvej desaťminútovke, hostia si svoje vedenie poistili v prostrednej časti hry a zápas doviedli do víťazného konca.

Hráči tímu Ambri-Piotta boli od úvodu aktívnejší, na ľade dominovali korčuliarsky aj technicky. Často sa vylučovalo na oboch stranách, čo poznačilo priebeh samotného stretnutia. Po prehre sa nám automaticky rozplynuli postupové šance, hráčov predvedený výkon po zápase mrzel. „Pred zápasom sme sa bavili o tom, aby sme hrali podobným systémom ako proti Färjestadu alebo aj v poslednom ligovom zápase, čo sme sa aj snažili dodržiavať. Ambri však začali vynikajúco a aj napriek tomu, že prileteli v deň zápasu, od začiatku výborne korčulovali, dali nám dva rýchle góly, čo ich nakoplo,” povedal po stretnutí obranca Ján Brejčák.

Náš súper síce pricestoval do Banskej Bystrici len v deň zápasu, na ich výkone to však nebolo badať a od úvodných minút vysoko napádali, dokonca aj počas vlastného oslabenia, čo nám spôsobovalo menšie komplikácie. „Dobre forčekovali v našom pásme, napádali nás s dvomi hráčmi, ich obrancovia sa sťahovali dolu, aby zatvorili pásmo, na čo sme sa pokúšali nájsť recept. Dve tretiny sme sa trápili a až v poslednej tretine sme hrali tú svoju hru, nevzdávali sme sa a každý išiel do každého striedania naplno,” priznal po stretnutí obranca, ktorý viackrát dokázal nájsť recept na agresívny forčeking útočníkov Ambri.

Hostia aj za výdatnej pomoci ich fanúšikov vôbec nedali na sebe poznať trápenie z ich tamojšej súťaže. Aj napriek tomu, že úvod sezóny im vôbec nevychádza, v Lige majstrov majú stále možnosť na postup zo skupiny. „Dá sa povedať, že ma výkon Ambri až tak neprekvapil, švajčiarska liga je predsa len na úrovni. Síce sa v lige Ambri až tak nedarí, no rozhodne ich netreba podceňovať. Majú dobrý systém a korčuliarsky zdatných hráčov. Musím uznať, že švajčiarska liga je kvalitnejšia,” dodal na záver obranca, ktorý v minulosti pôsobil v švajčiarskej NLA v drese Davosu.

Podobne to po stretnutí videl aj hlavný tréner Dan Ceman, ktorý na tlačovej konferencii poukázal na podobné problémy v našej hre. „Vieme, že v zápasoch Ligy majstrov nie sme v porovnaní s našimi súpermi dostatočne rýchli, zvlášť aj preto, že náš káder bol vystavaný na fyzický štýl hokeja. Budeme musieť zmeniť niektoré veci, aby sme sa v budúcnosti dokázali rýchlostne vyrovnať iným tímom. Taktiež sme sa úplne nedržali toho plánu, ktorý sme mali aj proti Mníchovu a Färjestadu. Ambri má kvalitný, rýchly tím, rýchlo sa vedia dostať z vlastného pásma. Úvod sme nemali najhorší, boli tam aj šance, no po prvom inkasovanom góle sme znervózneli. Súper nás dostával pod tlak, my sme začali hrať našu hru až v tretej tretine, za ktorú nemôžem vytknúť hráčom nič, bola tam bojovnosť aj napriek nepriaznivému stavu.”