Ernest Bokroš nominoval na turnaj do Švajčiarska troch mladých „baranov“

19.7.2018
Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš nominoval na prvý turnaj v tejto sezóne aj hráčov HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Do švajčiarskeho Zürichu na Summer Hockey Challenge berie skúsený kormidelník trio spod Urpína. Obrancu Martina Kupca a útočníkov Olivera Giertla s Lukášom Lunterom. Slováci odohrajú od 26.7. do 28.7. tri prípravné zápasy postupne proti Česku, Švajčiarsku a Nemecku. Ešte pred odchodom do Švajčiarska čaká národný tím krátke sústredenie v Piešťanoch, ktoré začína v sobotu 21.7.2018.

Zo spomínanej trojice má najbohatšie skúsenosti s národným tímom Martin Kupec, ktorý sa už zúčastnil MS do 18 rokov. V kategórii U20 sa bohužiaľ kvôli zraneniu ešte nepresadil, ale tento rok má dobré šance: „Nominácia ma veľmi potešila. Teším sa hlavne preto, že nás je z klubu viac. Turnaj bude kvalitný, ako každý na medzinárodnej úrovni. Už sa znovu teším na reprezentačné zápasy,“ povedal Martin.

Center Oliver Giertl už v minulosti pôsobil v projekte do 18 rokov, na MS v tejto kategórii sa síce nepozrel, ale niekoľkokrát štartoval v prípravných zápasoch: „Som veľmi rád, že som v nominácii na tento turnaj vo Švajčiarsku. Bude to pre mňa zas skvelá skúsenosť hrať na medzinárodnej úrovni. Teším sa, že sa opäť stretnem s chalanmi. S viacerými som pôsobil pred minulou sezónou v projekte U18, no a tak, ako na každom zraze, aj teraz sa budem opäť snažiť zo všetkých síl, aby som trénerov presvedčil o tom, že patrím do tímu U20. S veľkou túžbou a cieľom sa chcem prebojovať až na MSJ,“ nechal sa počuť rodák z Brezna.

Tretím do partie je krídelník Lukáš Lunter, ktorý sa taktiež teší na turnaj: „Som veľmi rád, že som dostal pozvánku od trénera Bokroša. Teším sa na spoluprácu s chalanmi, ktorí hrajú v zahraničných kluboch. Budem sa snažiť na turnaji podať čo najlepší výkon a pomôcť tímu,“ hovorí 19-ročný útočník.

Všetci traja nominovaní hráči z HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa zapojili do letnej prípravy s prvým tímom. Na posledných MSJ sa z nášho tímu predstavil útočník Alex Tamáši. Minimálne jeden hráč spod Urpína nechýbal v nominácii posledných päť, v roku 2015 sa Mislav Rosandič pričinil o bronzovú medailu.

Matej Kubove

Ernest Bokroš nominoval na turnaj do Švajčiarska troch mladých „baranov“