Guillaume Asselin podpísal nový kontrakt, definitívne ostáva pod Urpínom

9.7.2018
Kanadský útočník Guillaume Asselin bude hrať za HC ´05 iClinic Banská Bystrica aj v sezóne 2018/19. To, o čom sa už dlhšie hovorilo, sa teraz stalo skutočnosťou, nakoľko šikovný hokejista podpísal nový kontrakt.

Asselin prišiel pod Urpín v posledný októbrový deň minulého kalendárneho roku a podpísal ročný kontrakt s opciou, ktorú si vedenie uplatnilo. Rodák z Québecu v uplynulom ročníku odohral 36 zápasov v základnej časti, v ktorých strelil trinásť gólov a na sedemnásť asistoval. V play-off pridal šestnásť duelov a sedemnásť kanadských bodov (9+8). Výborne si rozumel s krajanom Éricom Faillem. Táto spolupráca, ktorá výrazne dopomohla k majstrovskému titulu, bude v novej sezóne pokračovať.

,,Som veľmi šťastný, že som sa vrátil do Banskej Bystrice aj na ďalší rok. Toto mesto skutočne žije hokejom a fanúšikovia robia skúsenosť tu hrať priam neuveriteľnou. Skutočne som si obľúbil organizáciu aj mesto samotné. Rád by som vyhral titul aj túto sezónu. Čoskoro sa všetci vidíme! “ povedal Guillaume Asselin krátko po podpise kontraktu.

Matej Kubove

Guillaume Asselin podpísal nový kontrakt, definitívne ostáva pod Urpínom