Handzušovu rozlúčku okorenila výhra nad Slovanom

24.8.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Góly: 32. Asselin (Zigo, Faille), 45. Asselin (Tamáši), 52. Varga (Šťastný), 60. Surový (Sloboda, Miller) – 8. Virta (Hrnka, Meszároš), 25. Červený (Schaus), 49. Buc (Švarný)

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Brejčák – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora – Šťastný, Surový, Varga – Gabor, Češík, Belluš – Giľák
HC SLOVAN Bratislava: Čiliak (32. Štepánek) – Jánošík, Schaus, Sersen, Bačík, Meszároš, Grman, Švarný, Hedera – Červený, Rau, Řepík – Liška, Chipchura, Lamper – Lunter, Sukeľ, Virta – Hrnka, Šimun, Buc

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom prípravnom zápase na novú sezónu na domácom ľade účastníka KHL Slovan Bratislava 4:3.

Pre slovenského majstra to bola pred vypredanými tribúnami s 2841 divákmi generálka na CHL a dobre ju nezačal, od 8. min prehrával po góle Virtu. Slovan sa v príprave na KHL len pomaly rozbieha a po niektorých neúspešných výsledkoch potreboval víťazstvo na povzbudenie. V 2. tretine vypadla na štadióne vplyvom búrky čiastočne elektrina, dokonca dvakrát a 1:27 min sa dohrávalo v tretine tretej. Domáci pôsobili bojovnejšie, Slovan prvé dve tretiny kompaktnejšie, aj keď pri premieňaní šancí sa trápil a keď po perfektnej akcii Asselin v 45. min vyrovnal, vniesla sa do zápasu aj dráma. Otáznik nad výsledkom nevyriešil ani Buc v 49. min po šikovnom zakončení, keď v 52. min príklepom vyrovnal Varga. Presne 50 sekúnd pred koncom rozhodol o výsledku po prudkej strele v presilovke Surový.