HC ´05 iClinic Banská Bystrica bojuje dražbou špeciálnych dresov za zdravé prsia

25.2.2018
Domáce stretnutie hokejistov HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti Dukle Trenčín, ktoré je na programe v stredu 28.2. o 17.30 h bude mať zároveň benefičný charakter, pretože aj náš klub podporuje myšlienku AVONu, ktorý svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica venuje do dražby špeciálnu sadu dresov. Dražba bude zverejnená na našej internetovej stránke www.hc05.sk a taktiež na Facebooku. Celý výťažok poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2018. Spoločnosť AVON prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia už viac ako 20 rokov informuje verejnosť o tomto ochorení, o možnostiach liečby, no najmä o dôležitosti prevencie. Každoročne prostredníctvom mnohých aktivít bojuje za zdravé prsia. Tento rok prešla spoločnosť zmenou loga a názvu projektu. Od februára sa v logu nachádza slogan „AVON – ZDRAVÉ PRSIA“, čo v sebe nesie posolstvo optimizmu a nádeje.

AVON organizuje na zvýšenie povedomia problematiky aj AVON Pochod za zdravé prsia: „Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,3 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti,“ informovala stránka zdraveprsia.sk.

Celá akcia sa koná v spolupráci s Rotary Club Banská Bystrica Classic, ktorého prezidentom je tento rok JUDr. Juraj Koval, zároveň prezident HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Myšlienka a iniciatíva na zorganizovanie dražby špeciálnych dresov v prospech projektu AVON za zdravé prsia bola v Rotary klube jednohlasne podporená. Rotary Club je spoločenstvom, do ktorého je zapojených 1,2 miliónov mužov a žien, organizovaných v takmer 30 000 kluboch pôsobiacich prakticky vo všetkých krajinách sveta. Rotariáni pripravujú a uskutočňujú množstvo pozoruhodných projektov humanitného, vzdelávacieho alebo kultúrneho zamerania, pričom usilujú prostredníctvom výmenných programov o obohatenie života svojich spoluobčanov na miestnej a medzinárodnej úrovni.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica bojuje dražbou špeciálnych dresov za zdravé prsia