HC ´05 iClinic Banská Bystrica má početné zastúpenie v mládežníckych reprezentáciách

7.11.2018
Na Nemecký pohár sa síce nedostal žiadny z hráčov HC ´05 iClinic Banská Bystrica, za to do Krefeldu cestuje kustód Juraj Stopka. Nás tiež veľmi teší, že početné zastúpenie našej liahne máme v mládežníckych reprezentačných výberoch.

Pred reprezentáciou do dvadsať rokov je už len posledná turnajová previerka pred majstrovstvami sveta, ktoré sa v tejto vekovej kategórii už tradične konajú na prelome rokov. Zverenci Ernesta Bokroša sa tento týždeň predstavia v juhonemeckom Deggendorfe na Turnaji štyroch krajín v konkurencii domácej reprezentácie, Švajčiarska a Nórska. Do výberu sa dostal aj obranca Martin Kupec a útočníci Oliver Giertl s Lukášom Lunter.

Tréner „osemnástky“ Viliam Čacho na Turnaj štyroch krajín v Michalovciach, kde budú súpermi Slovenska Bielorusko, Nemecko a Dánsko nominoval hneď piatich Banskobystričanov začínajúc od brankár Filipa Belányiho, idúc cez obrancov Michala Ganza s Jakubom Lopejským, až po útočníkov Mateja Krauta a Dominika Sojku. Medzi náhradníkmi je ďalší zadák a síce Samuel Hudák.

„Sedemnástka“ sa v nemeckom Füssene stretne s Francúzskom, Nemeckom aj Švajčiarskom. V nominácii Jána Lipianskeho je Mário Jamrich, náhradníkom zas Jakub Šimko. Výber do 16 rokov čaká najskôr výcvikový tábor v Leviciach, potom tri zápasy proti Maďarsku U17 v Dunajvárosi. V nich si zahrá aj náš Patrik Živický, náhradníkom je Jakub Krnáč.

Matej Kubove

HC ´05 iClinic Banská Bystrica má početné zastúpenie v mládežníckych reprezentáciách