HC ´05 s dalšou dvojicou posíl

8.9.2014
Krátko pred začínajúcou sa novou extraligovou sezónou posilnili náš hráčsky káder dvaja ofenzívny korčuliari. Do kádra tímu trénera Miroslava Chudého sa vracia nám všetkým dôverne známy Branislav Bendík a do prvej reprezentačnej prestávky sa na zmluve s klubom dohodol další ofenzívny hokejista Milan Kytnár, ktorý pričuchol aj k NHL a oplýva už pomerne značnými skúsenosťami.

Krátke predstavenie hráčov

Branislav Bendík je 24 - ročný rodák z Banskej Bystrice. Hráčsku kariéru odštartoval v českých juniorských súťažiach, v rokoch 2009 až 2011 našiel svoje uplatnenie v našom klube, v ktorom bol a je vždy vítaný. Predminulú sezónu odohral v dánskom Aalborgu, kde odohral 40 zápasov a zaznamenal 14 gólov, ku ktorým pridal 13 asistencií. Minulý ročník odohral v Kazachstane, kde obliekal dres Karagandy a sezónu dohral v Banskej Bystrici. S manažmentom podpísal kontrakt do konca autuálnej sezóny.

Milan Kytnár je 25 - ročný rodák z Topolčian, kde začal aj s hokejom v mládežníckych výberoch. Neskôr ako juniorský reprezentant prešiel za oceán, kde brázdil klziská v nižších zámorských ligách. Postupne sa presadzoval, v AHL odohral takmer stovku zápasov a v roku 2007 bol draftovaný Edmontonom Oilers v piatom kole draftu. Za toto mužstvo NHL si zahral aj jeden zápas v najprestížnejšej lige sveta. Neskôr sa vrátil do európskych arén, v predminulej sezóne hral kontinentálnu KHL v drese Slovana Bratislava, minulú sezónu strávil v českých Karlových Varoch. S manažmentom klubu podpísal dohodu platiacu do prvej reprezentačnej prestávky.

Miroslav Čief

HC ´05 s dalšou dvojicou posíl