Hráči aj tréneri boli po prehre proti Košiciam sklamaní

21.9.2019
Štvrté kolo novej sezóny prinieslo v domácom prostredí prehru proti Oceliarom z Košíc. Do zápasu sme pri tom vstúpili lepšie, už od štvrtej minúty sme viedli zásluhou Dávida Šoltésa.

Po góle však prišiel akýsi útlm a s výnimkou pár šancí sme sa počas prvých štyridsiatich minút nevedeli dostať do tempa, ktoré býva pre náš herný štýl typické. Po dvoch tretinách svietil na obrazovke stav 1:3, na čo sme v záverečnej časti aj napriek zlepšenému výkonu dokázali zareagovať už len jedným gólom a prvýkrát v sezóne sme tak prehrali. Hráči sú si vedomí, že im zápas nevyšiel podľa predstáv, no podľa ich slov to budú chcieť jednoznačne odčiniť už v najbližšom zápase.

„V závere sme mohli myslím vyrovnať, ale prvých 40 minút sme vôbec nehrali to, čo sme chceli a čo sme očakávali, že budeme hrať. Až v tej tretej tretine sme začali hrať ten požadovaný hokej, ktorý sa očakáva od nás,” povedal po stretnutí autor nášho druhého gólu Tomáš Hrnka, ktorý ešte dodal: „Vedeli sme, že majú šikovných útočníkov lenže neboli sme dôslední. Neboli sme spokojní s našou hrou. Hovorili sme si ako musíme hrať, lenže je to o tom, či to aj robíme. Nešlo nám to, spamätali sme sa až v poslednej tretine.”

Podobne to po stretnutí videl aj obranca Jordon Southorn. „Určite to nebol z našej strany najlepší zápas. Prvé dve tretiny sme boli veľmi priemerní, v druhej tretine to bolo dokonca podpriemerné. Naštartovali sme sa až v tretej tretine, lenže už bolo aj trochu neskoro, aby sme sa vrátili do zápasu proti dobrému súperovi ako Košice. Poučíme sa z toho a patrične sa pripravíme na nedeľný zápas na Slovane,” povedal po stretnutí kanadský bek, ktorý má po troch zápasoch na svojom konte štyri body.

Nevydarená prostredná časť zápasu zanechala stopu aj v trénerskom tíme. Na pozápasovej tlačovej konferencii bolo vidieť v tvárach trénerov Cemana a Droppu menšie sklamanie. „Prvá tretina bola v poriadku, v druhej sme však robili veci, na ktoré nie som v našom podaní zvyknutý. Neboli sme dôrazní v súbojoch a vôbec sme sa neprezentovali naším štýlom hokeja, ktorý v domácom prostredí produkujeme. Bolo to mierne sklamanie, išlo o veľký zápas proti jednému z najlepších tímov v lige a najmä v druhej tretine sme do toho nedali všetko,” hovoril so sklamaným tónom v hlase hlavný tréner Dan Ceman.

K slovu sa na dostal aj asistent trénera, Ivan Droppa. Ten tiež priznal, že výkon to nebol práve najlepší, no verí, že to bude pre hráčov dostatočný “budíček”. „Košice nás hlavne v druhej tretine predčili a to aj chcením, čo bolo pre nás také sklamanie. Veríme však, že to bude budíček a že už pôjdeme len lepšie a lepšie.”

Naši chlapci sú v tomto momente už dávno mysľou na našom najbližšom súperovi, ktorým bude v nedeľu bratislavský Slovan. Zápas sa odohrá v nedeľu na ich ľade, úvodné buly je naplánované na 18:00. Zápas odvysiela televízna stanica Sport 1.

Hráči aj tréneri boli po prehre proti Košiciam sklamaní