Hráčom sa po zápase proti Färjestadu jeden bod málil

8.9.2019
Sobotné stretnutie proti Färjestadu bolo naším štvrtým vystúpením v rámci základnej skupiny Ligy Majstrov. Do tabuľky sme si dokázali pripísať bod, ten sa však vzhľadom na priebeh zápasu málil, a to hlavne hráčom. Tréner Ceman vyzdvihol prístup všetkých hráčov a znovu vyzdvihol kvality gólmana Beskorowaneho.

Opäť sme vynikajúco vstúpili do stretnutia, keď sme sa ujali vedenia po góle Hickmotta. Celkovo sme v zápase trikrát viedli, Färjestadu sa však za každým podarilo vyrovnať, naposledy v 57. minúte. Zápas sme takmer dotiahli do víťazného konca, napokon sme však prehrali po predĺžení. Dvadsať sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve hostí útočník Ejdsell. „Nie sme až takí spokojní. Mohli to byť 3 body, hrali sme dobrý zápas. Škoda, nevyšlo nám to. Taký je hokej. Färjestad je dobrý tím, boli silní na puku, všetci sú dobrí korčuliari,” povedal po stretnutí Gilbert Gabor. Napriek prehre po predĺžení však hráči jednoznačne nadviazali na výkon zo zápasu proti Mníchovu. “My máme svoj štýl, videli sme, že doma to môže fungovať. Hrali sme fyzicky, vieme dať góly takže je škoda, že nám to dnes nevyšlo,” pokračoval náš útočník, pre ktorého to bol proti súperovi zo Švédska opäť trochu špecifický zápas. Prezradil tiež, že niektorých hráčov Färjestadu pozná aj osobne, a tak nemohli chýbať aj drobné podpichovačky.

Veľmi dobré stretnutie odohral náš odchovanec Patrik Lamper, ktorý sa vďaka svojmu dôrazu zapísal do streleckej listy. Jeho gól z 54. minúty mohol mať prívlastok víťazný, proti bol však hosťujúci Aslund, ktorý si okrem vyrovnávajúceho gólu pripísal na konto aj dve asistencie. „Myslím, že sme hrali celkom dobre a nemáme sa za čo hanbiť. Mohli sme aj vyhrať, nepremenili sme však šance a nevyužili sme presilovku v závere. Ich hráči boli hokejovejší a to rozhodlo. Ukázali sme však, že doma vieme hrať hokej. Dobre sme sa naladili na ligu, budúci týždeň to začne takže musíme sa na to dobre pripraviť,” prezradil rýchlonohý krídelník, ktorý kvôli nedávnemu zraneniu ešte stále nosí celotvárové plexisklo.

Dan Ceman na pozápasovej tlačovke vyzdvihol kvality súpera, no na druhej strane našich hráčov pochválil a povedal, že za posledné dva výkony môžu byť na seba hrdí. „Keby mi niekto po minulom týždni, kedy sme prehrali na ľade Färjestadu povedal, že v odvetnom zápase získame bod, bral by som to všetkými desiatimi. Mali sme svoje šance, nevyužili sme presilové hry, ktoré dnes neboli dobré. Mali sme dobrý štart, súper bol opäť veľmi kvalitný. Dobre sme zhusťovali priestor a blokovali sme veľa striel. Färjestad si však zaslúži obdiv za spôsob, akým sa vždy vedeli vrátiť do zápasu a nakoniec v predĺžení vyhrali,” povedal kanadský kouč a dodal: „Náš brankár nás opäť veľmi podržal, všetka česť pre neho. Všetci však hrali naozaj tvrdo a obetavo. Hráči môžu byť na tieto zápasy proti Mníchovu a Färjestadu hrdí, najmä za ich prístup a nasadenie.”

Hráčom sa po zápase proti Färjestadu jeden bod málil