Je to hanba, rozhodcovia opakujú dookola tie isté chyby, hnevá sa Dan Ceman po prehre v Poprade

25.1.2020
Banskobystričania nezvládli piatkový duel s Popradom a v zápase plnom vylúčení a rozporuplných momentov podľahli domácim pod Tatrami 2:4.

„Kamzíci“ mali aktívny vstup do stretnutia a podarilo sa im v prvej tretine otvoriť skóre. „Barani“ však v druhom dejstve prebrali iniciatívu a presadil sa bývalý Popradčan Samuel Mlynarovič, ktorému sa pod Urpínom darí oveľa lepšie než v rodnom meste. Zlepšenú hru Bystričanov podčiarkol následne druhým gólom aj Miloš Bubela. Popradčania vyrovnali hru v presilovke o dvoch hráčov, keď na trestne lavici sedeli Ihnačák a Kabáč. V 37. minúte prišiel skrat frustrovaného Jordona Southorna, ktorý po rozhodcoch hádzal časti výstroja, za čo si vyslúžil trest do konca stretnutia. Poprad síce dlhú presilovku 5 na 3 nevyužil, no v tretej tretine mal viacej síl a zápas rozhodol dvoma gólmi.

„Je to hanba, v hlave mi teraz víri veľa myšlienok, väčšinu z nich ani nemôžem povedať. Je naozaj hanba, keď neviete povedať, kto bol zaslúženým víťazom tohto zápasu. Veľkú rolu zohrali oslabenia, Poprad mal výborný vstup do duelu, my sme zas boli lepší v druhej tretine, hru sme mali pod kontrolou, hrali sme dobrý hokej, ale potom sa to všetko pokazilo pre vylúčenia. Je jasné, že Southorn nemal urobiť to, čo urobil, nebolo to vôbec rozumné z jeho strany. Na druhej strane, je niekedy ťažké uniesť situáciu, v ktorej ste lepším tímom, vyhrávať a stratiť kontrolu na zápasom. Pri prvom góle náš hráč krvácal po reznej rane a Poprad nám vtedy dal gól, pri druhom góle bol náš hráč hákovaný, je to prosto hanba. Rozhodcovia nemajú absolútne prehľad v hre a dookola opakujú tie isté chyby. Je veľmi ťažké sa cez to preniesť. Myslím, že sme si zaslúžili viac, je veľmi nešťastné, ako sa ten zápas vyvinul,“ povedal na tlačovej konferencii rozhnevaný tréner Dan Ceman, ktorý adresoval tvrdú kritiku voči rozhodcom.

Jedným zo svetlých momentov v zápase bol však gól Samuela Mlynaroviča, po ktorom sa „barani“ dostali na koňa, no následné vylúčenia ich obrali, nielen o hernú prevahu, ale aj o všetky body. „Dnes nie sme určite spokojní, išli sme do Popradu s cieľom zvíťaziť, bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. Hrali sme príliš často v oslabení, a to rozhodlo. Poprad mal dobrý vstup do zápasu, v druhej tretine sme zas boli lepší my, podarilo sa nám otočiť na 2:1 a mali sme hru pod kontrolou. Žiaľ, potom prišli naše vylúčenia, a to nás dnes stálo body. To dlhé oslabenie nám zobralo strašne veľa síl, keďže sme museli hrať v trojici do konca tretiny. V poslednej časti hry to bolo už len o jednom góle, ktorý sa podarilo streliť domácim,povedal kmeňový hráč Popradu.

Svoju premiéru v drese Banskej Bystrice si brankár Marcel Melicherčík predstavoval určite lepšie. Skúsený gólman však podal dobrý výkon a svoje mužstvo niekoľkokrát v zápase podržal. Necítil som žiadny rozdiel oproti tréningu, myslel som si, že to bude ťažšie. Cítil som sa v bránke dobre, hokej ma bavil, mierilo na mňa množstvo striel a zápas som si užil. Nevnímal som, že som nastúpil proti môjmu rodnému mestu, ja už som proti Popradu hrával, keď som bol v Košiciach, takže som v tom nevidel rozdiel. Trénoval som síce s Popradčanmi, no oni mali už brankársku otázku vyriešenú. Ponuka z Banskej Bystrice ma zaujala, majú silný tím, v posledných rokoch sú veľmi úspešní a ja som sa dostal do výborného mužstva,“ povedal po zápase popradský rodák, ktorý stručne zhodnotil aj zápas: Bohužiaľ, v druhej tretine prišla séria našich vylúčení. Najprv sme to ešte ako tak prežili, no potom nám už chýbali hráči, jeden zranený, jeden vylúčený do konca zápasu, trochu sa nám to rozhodilo a ušlo nám to pomedzi prsty.“