Kubka ľutoval nevyužité šance proti Trenčínu, kritiku defenzívy si nepripúšťa

22.11.2017
Skúsený obranca Branislav Kubka patrí momentálne v mužstve HC ´05 iClinic Banská Bystrica medzi defenzívne opory, čo potvrdzujú aj štatistické ukazovatele, nakoľko rodák z Detvy má v hodnotení plus/mínus pozitívnu bilanciu +8.

29-ročný zadák svoje ustálené výkony potvrdzuje od zápasu k zápasu, lenže ani jeho prínos nedokázal ovplyvniť prehru v poslednom ligovom kole na ľade Dukly Trenčín: „Zápas bol dobrý. Stretli sa dve dobré mužstvá. Súper využil hneď prvú presilovku, potom dal druhý gól po našej chybe. V Trenčíne sa nehrá síce ľahko, ale celý zvyšok zápasu sme hrali so vztýčenou hlavou a myslím si, že druhú a tretinu sme boli lepší. Vyrovnali sme, lenže potom prišiel smolný a znova sa otočilo v prospech súpera,“ hodnotil stretnutie Kubka.

Pod konečné víťazstvo domácich 4:2 sa podpísali aj nevyužité príležitosti „baranov“, ktoré mohli situáciu na zimnom štadióne pod hradom Matúša Čáka otočiť: „To je ďalšia vec. Mali sme tam nejaký samostatný nájazd, párkrát sme boli sami pred bránou. Škoda toho, určite by to vyzeralo inak, keby sme tie šance premenili,“ pokračoval päťnásobný reprezentant Slovenska.

Práve nepremieňanie šancí je podľa Branislava Kubku jedným z nedostatkov stále sa formujúceho mužstva spod Urpína v prebiehajúcom ročníku Tipsport ligy: „Myslím si, že dávame málo gólov, takže ak niečo potrebujeme zlepšiť, tak tú efektivitu a možno mentálnu silu mužstva,“ vyjadril sa bývalý hráč napríklad konkurenčného Zvolena alebo Detvy.

„Sezóna sa hodnotí vždy až na konci, ale všetci vieme, že ešte to nie je ideálne. Snažíme sa však každým dňom a tréningom, aby to bolo čo najlepšie. Určite vieme hrať lepšie. Som si vedomý, že rezervy máme všetci. Každým zápasom sa snažíme hrať čo najjednoduchšie a čo najlepšie,“ triezvo sa pozeral na prebiehajúci ročník Kubka.

Každopádne, Banskobystričania v Trenčíne nenadviazali na výkony proti Nitre a Žiline, kde Teemu Lassila neinkasoval ani raz: „Na tie dva predošlé zápasy s čistým kontom nemyslel nik. Navyše, medzitým bola reprezentačná prestávka, takže to nemalo nejakú náveznosť. Trenčín bol úplne iný súper, ako Žilina a tie góly mu proste padli,“ zhrnul hokejista so skúsenosťami z českej Plzne alebo Karlových Varoch.

Dôležitý muž v herných plánoch Vladimíra Országha sa obrnil aj proti vlne kritiky na úkor obrancov. „Barani“ dostali ako tretí tím tabuľky tretí najnižší počet gólov. Lepšie je na tom iba líder z Trenčín a druhé Košice, ktoré budú našim najbližším súperom: „Ja by som to až tak čierno nevidel. Piati útočíme, piati bránime. Hádzať to len na defenzívu by bolo veľmi alibistické. Sme jeden tím, takže po pár zápasoch sa nemôžeme vyhovárať iba na obranu. Brániť musia aj útočníci. Určite to môže byť o trošku lepšie, ale v hokeji to tak niekedy chodí. Raz je lepšie, raz horšie,“ dodáva Branislav Kubka.

Stretnutie medzi HC ´05 iClinic Banská Bystrica a HC Košice sa odohrá už vo štvrtok 23.11.2017. Úvodné buly sa vhodí o 17.30 h.

Matej Kubove

Kubka ľutoval nevyužité šance proti Trenčínu, kritiku defenzívy si nepripúšťa