Lamper sa vrátil z Nemeckého poháru pozitívne naladený, pohodu treba preniesť na zápas so Žilinou

16.11.2017
Útočník Patrik Lamper si reprezentačnú prestávku vyplnil jeho prvým pôsobením v národnom tíme Slovenska. Pod vedením trénera Craiga Ramsayho a jeho asistenta, zároveň hlavného kouča HC ´05 iClinic Banská Bystrica, Vladimíra Országha, si zahral na Nemeckom pohári.

Rodák z Banskej Bystrice cestoval na turnaj, kde Slovensko obhajovalo víťazstvo, veľmi dobre naladený: „Veľmi ma to potešilo. Nie každý deň vám príde pozvánka do reprezentácie. Vnímal som to naozaj pozitívne,“ hovoril Lamper: „Chcel som sa ukázať v čo najlepšom svetle, stále hrať svoju hru a odviesť na ľade maximum,“ rozprával o svojich predturnajových cieľoch.

Každopádne, štart na Nemeckom pohári vyšiel Patrikovi priam fantasticky. Už vo svojom druhom striedaní si otvoril strelecký účet v najcennejšom drese a nasmeroval Slovensko k víťazstvu nad takmer čisto európskym výberom USA v tíme s mnohými bývalými hráčmi NHL ako Arcobello, Malone, Gionta či Slater: „Tečoval som ten nahodený puk, čiže mi to tam padlo. Opadol zo mňa taký začiatočnícky stres a potom to už bolo také normálne. Hralo sa mi dobre, mal som dobrých spoluhráčov, ktorí mi pomohli. Hodnotím to pozitívne,“ pokračoval 24-ročný krídelník.

Slovensko následne dokázalo poraziť aj domáce Nemecko, lenže posledný duel proti ruskej „zbornej“ už zverencom Craiga Ramsayho nevyšiel. Nemecký pohár 2017 sa aj napriek tomu dá hodnotiť pozitívne: „Určite je spokojnosť aj s výsledkami. Hrali sme s Ruskom kvázi finále, no žiaľ sa nám to nepodarilo uhrať, ale myslím si, že sme odohrali slušný turnaj,“ hovorí si Lamper: „Tréner bol spokojný s hrou. Myslím si, že sme tam nesklamali a až na tých Rusov to bolo dosť dobré,“ prezradil.

Veľmi dobre sa dokázal prispôsobiť aj úrovni turnaja, ktorá bola vysoká: „Bolo to hlavne o level rýchlejšie. Všetky tímy dobre korčuľovali, hralo sa hore-dole. Určite je to dobrá skúsenosť,“ spokojne konštatoval Lamper, ktorý si národný dres síce už v minulosti obliekol, ale bolo to v štyroch prípravných zápasoch v kategórii do dvadsať rokov.

Nie len Patrik Lamper, ale celý tím HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa však teraz musí znova preorientovať na Tipsport ligu, pretože po reprezentačnej prestávke sa znova rozbehne kolotoč náročných duelov.

„Barani“ síce v najbližších dňoch a týždňoch nebudú mať až tak nabitý kalendár, ako tomu bolo doposiaľ, ale stretnutia budú o to náročnejšie, čo si uvedomuje aj samotný útočník: „Či už moje výkony, alebo aj klubové môžu byť vždy lepšie. Stále sa môžeme zlepšovať,“ hovorí trojnásobný reprezentant a takmer celý život hráč tímu spod Urpína, ktorý však jeden duel, ešte ako sedemnásťročný, odohral za HK Brezno a ďalších sedemnásť vo výbere HK Orange 20 počas sezóny 2011/12.

Pred pauzou sa však kabína naladila pozitívne, nakoľko prišlo víťazstvo 3:0 nad Nitrou: „Naladili sme sa dobre, vyhrali sme nad Nitrou a teraz to treba potvrdiť v zápase so Žilinou. Musíme hrať svoju hru, tlačiť sa do brány, strieľať a využívať šance,“ dodal Lamper na margo piatkového duelu proti MsHK Žilina.

Matej Kubove

Lamper sa vrátil z Nemeckého poháru pozitívne naladený, pohodu treba preniesť na zápas so Žilinou