Limitovaná edícia vín HC ´05

20.3.2019
HC ´05 iClinic Banská Bystrica v spolupráci s Passionis s.r.o. pripravuje pre všetkých fanúšikov hokeja a milovníkov kvalitného vína špeciálnu limitovanú edíciu vín HC ´05 s charitatívnou myšlienkou „Postavme Miška na nohy“.

Limitovaná edícia HC ´05 bude pozostávať z 10 vybraných exkluzívnych vín rodinného vinárstva Chateau MARCO zo Strekova, vyrobených výlučne z vlastných vinohradov. Jednotlivé odrody vína si vybrali samotní hráči hokejového klubu a preto bude mať každé svoju unikátnu etiketu s fotkou a podpisom vybraného hráča. Do projektu sa zapojilo 10 hokejistov, konkrétne kapitán mužstva Tomáš Surový, Matej Češík, Mário Lunter, Patrik Lamper, Tomáš Zigo, Guillame Asselin, Éric Faille, Ben Marshall, Brock Higgs a Eric Selleck. Všetci fanúšikovia sa tak môžu tešiť a vychutnať si napríklad intenzívny Tomášov Savignon Blanc, ale aj chuťovo plný Erikov Alibernet. Prebehla už aj prvá úspešná degustácia, ktorá potvrdila kvalitu vybraných vín aj keď ešte len s provizórnymi etiketami.

„Som rád, že sme sa zapojili do tohto projektu a môžeme pomôcť. Príbeh malého Miška je silný, o to viac pre nás ako športovcov, keďže si ani nevieme predstaviť, aké to musí byť, keď sa človeku zo dňa na deň stane niečo takéto. Vidieť však, že ako každý správny športovec je aj Miško silný chlap, nevzdal sa a bojuje naplno. Verím, že sa nám podarí vďaka tejto vínnej edícii pomôcť Miškovi v naplnení jeho cieľa opäť sa postaviť na nohy“ Matej Češík, hráč HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Celá spolupráca sa zrodila pomerne rýchlo. Zástupcovia spoločnosti Passionis pán Pavel Holek a pán Marián Pačikovský oslovili klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica s myšlienkou vytvorenia projektu na pomoc 16 ročnému chlapcovi Miškovi Ripeľovi postaviť sa opäť na nohy. Klubu sa táto myšlienka od začiatku páčila, stačilo pár stretnutí a tento zaujímavý projekt bol na svete.

„Keď nás páni z Passionis s.r.o. oslovili, hneď sa nám táto myšlienka zapáčila. Zobrali sme si ju za svoju a spoločne sa pustili do práce. Ako silná značka športového klubu si uvedomujeme svoju sociálnu zodpovednosť a v rámci možností sa neustále snažíme podporovať charitatívne organizácie, združenia a ľudí, ktorí to potrebujú. Veríme, že týmto projektom a jeho myšlienkou potešíme fanúšikov, milovníkov kvalitného vína a pomôžeme niekomu, kto to naozaj potrebuje.“ Július Koval, športový manažér

Príbeh chlapca Miška Ripeľa približuje Marián Pačikovský.

„Miškov príbeh sa ku nám dostal cez internet. Jedna priateľka mu pomáha a zdieľala jeho príbeh na sociálnych sieťach. Po jeho prečítaní a následne stretnutí s Miškom a jeho otcom bolo rozhodnuté. Ideme pomôcť Miškovi postaviť sa na nohy. Je to 16 ročný bojovník. Mladý futbalista, ktorý už od 15tich rokov trénuje deti a vedie ich k športu. Po nešťastnom skoku do bazéna si porušil miechu, ochrnul. Dnes, po niekoľkých operáciách chrbtice a miechy už začína hýbať rukami, dýcha sám ... a po niekoľkých rehabilitáciách robí úžasné pokroky ... lebo chce a je odhodlaný, čo nás veľmi chytilo za srdce . Chceme mu pomôcť v nákladnej liečbe. Pracujeme v oblasti predaja a distribúcie vína a kávy. Preto nás napadlo urobiť limitovanú kolekciu vína so silným marketingovým partnerom a zisk z predaja venovať Miškovi. Oslovili sme klub HC´05 Banská Bystrica a mali sme partnera. Hokejisti dajú svoje tváre a podpisy vínam, funkcionári, pracovníci a majitelia zapoja všetky svoje možnosti a schopnosti, aby sme naplnili cieľ.Postavme Miška na nohy...Marián Pačikovský, Passionis, s.r.o.

Limitovaná edícia vín HC ´05 bude dostupná od apríla 2019 vo Fanshope HC ´05 Banská Bystrica, v Sportpube 5ka, e-shope a veľkoobchode Passionis Coffe Wine, ako aj vo vybraných vinotékach v Banskej Bystrici: Vino HEINZ na Hornej ulici, In Vinum v Europa SC, La Vigne na Kyjevskom námestí a Bobule na Dolnej ulici. Ostatné predajné miesta budú postupne publikované.

Výťažok z tohto projektu pre Miška Ripeľa bude odovzdaný 16.6.2019 na 5. Ročníku charitatívneho podujatia „Naučme deti športovať“, ktoré sa každoročne koná v areáli základnej školy Golianova 8 v Banskej Bystrici, ktorej hlavným organizátorom je Pavel Holek, spoločník v spoločnosti Passionis s.r.o.

Limitovaná edícia vín HC ´05Limitovaná edícia vín HC ´05Limitovaná edícia vín HC ´05Limitovaná edícia vín HC ´05Limitovaná edícia vín HC ´05