Na úvod prehra so švédskym favoritom

29.8.2019
Färjestad BK – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Lindqvist, 13. Ryno (Nilsson), 18. Ryno, 31. Blum (Nilsson), 52. M. Johansson (Ryno), 58. Jonsson28. Wahl
Vylúčenia na 2 min.: 4:6, navyše Rydahl (Fäjerstad), Brejčák (B. Bystrica) – 5 min + do konca stretnutia bitka, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen, Nord – Malmqvist, Ahlen

Färjestad BK: Svensson – Mozík, Westin, Blum, Arnesson, Erixon, Ivarsson, Jonsson, Ottosson – Lindqvist, Ryno, Ejdsell – Olofsson, M. Johansson, Leskinen – Aslund, L. Johansson, Nilsson – Viksten, Bäck, Rydahl
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihalik, Southorn, Nemčík, Brejčák, Ďatelinka, Martinelli, Biro – Šoltés, Wahl, Lamper – Bartánus, Bubela, Varga – Hrnnka, Slovák, Jääskeläinen – Kabáč, Tamáši, Gabor – Róth

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica vstúpili do bojov v G-skupine Ligy majstrov prehrou so švédskym tímom Färjestad BK 1:6.

Na ľade favorizovaného súpera ťahali od úvodu za kratší koniec, keď už v 40. sekunde prehrávali 0:1 a prvú tretinu prehrali 0:3. V druhej časti síce vyrovnali hru, ale domáci tím si postrážil pohodlný náskok, ktorý ešte prikrášlil v tretej časti.

Slovenský majster sa v prestížnej súťaži najbližšie predstaví v sobotu 31. augusta, keď od 16.00 h nastúpi na ľade nemeckého Red Bull EHC Mníchov.

Slovenský majster nezachytil úvod a už od 40. sekundy prehrával, keď brankár Beskorowany nedosiahol na dorážku Lindqvista - 1:0. Švédsky tím mal v prvej tretine herne navrch, k čomu mu pomohlo aj viacero vylúčení na strane hostí. V 12. minúte zaujala pästná výmena Rydahla s Brejčákom, po ktorej nasledovala presilovka Färjestadu. Nilssonovu strieľanú prihrávku ideálne tečoval Ryno a domáci viedli už o dva góly. O dôležitosti využívania presiloviek sa "barani" presvedčili aj v 18. minúte, keď sa sériou chýb pred vlastným brankárom nechali vyšachovať a Ryno zakončil do odkrytej bránky - 3:0.

Hostia sa napriek výraznému manku nevzdali a v druhej tretine vyrovnali hru. Možnosť vrátiť sa do zápasu sa im naskytla v 28. minúte, keď hrali takmer 90-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V nej Wahl upravil na 3:1, no ďalší gól zápasu strelili opäť domáci a opäť v presilovke. Vylúčenie Martinelliho potrestal obranca Blum - 4:1. Hráči Färjestadu mali hru pod kontrolou a hoci sa Banskobystričania v druhej časti viackrát dostali pred brankára Svenssona, nepodarilo sa im znížiť, keďže Jääskälainen ani Bartánus nevyužili svoje šance.

V tretej časti najskôr nezvýšili náskok domácich Aslund ani L. Johansson, no M. Johansson v 52. minúte upravil na 5:1. Slovenský tím sa síce snažil o skorigovanie výsledku, ale rozbehnutí domáci boli priveľkým sústom. Skóre uzavrel v 58. minúte Ekestahl-Jonsson.

autor: TASR

Na úvod prehra so švédskym favoritom
Dávid Šoltés o Färjestade BK
Färjestad BK - HC ´05 iClinic B. Bystrica, 29.08.2019