Najlepšiemu výkonu v Lige majstrov chýbal gól, navrátilec Lunter sa hrdinom nestal

2.9.2017
Premiéra na domácom štadióne v Lige majstrov sa hokejistom spod Urpína nepodarila podľa predstáv. Zverenci Vladimíra Országha však podali oveľa lepší výkon, ako na úvodnom tripe, no bohužiaľ sa už druhýkrát za sebou nepodarilo prekonať brankára súpera.

Šance sa rodili na oboch stranách, ale o jediný presný zásah stretnutia sa postaral Gerrit Fauser, ktorý v druhej tretine trafil v podstate z bránkovej čiary: „Súper si vytvoril dobrú situáciu, po ktorej prišla strela, ale dokázal som ju vyraziť. Sám neviem, ako sa potom ten puk dostal do siete, pretože som si myslel, že tam nie je žiadne miesto, aby prešiel, ale musím hráčovi súpera pogratulovať, lebo to dokázal veľmi dobre trafiť nahor,“ opísal rozhodujúci moment brankár „baranov“ Teemu Lassila.

Skúsený Fín mužstvo opäť niekoľkokrát podržal a zabránil od inkasovania ďalších gólov: „Osobne som sa cítil veľmi komfortne. Pri oslabeniach mi perfektne pomáhali spoluhráči, ktorí odviedli veľkú časť roboty, blokovali strely. Uľahčovali mi moju prácu. Veľmi dobré je, že sme inkasovali len raz, takže to bolo tesné a dá sa povedať, že v defenzíve to bolo lepšie, ale postupne musíme zlepšovať ešte našu ofenzívnu hru, kde máme momentálne problém so strieľaním gólov,“ uvedomuje si rodák z Helsínk: „Je veľmi ťažko povedať, prečo to tak je. Niekedy sa tím prepadne do takejto situácie, ale treba sa pozrieť hlavne na pozitíva, pracovať a veriť, že sa to bude len a len zlepšovať,“ doplnil.

Skórovať sa nepodarilo ani navrátilcovi do zostavy po dlhom zranení. Mário Lunter mohol v posledných sekundách poslať stretnutie do predĺženia. Chýbalo veľmi málo: „Trafil som tyčku. Chcel som to najskôr strieľať z prvej, ale puk skákal, tak som sa pokúsil spracovať ho. Nedal som gól, mrzí ma to,“ konštatoval šikovný krídelník: „Hral som po pol roku, ale hralo sa mi dobre. Som rád, že som mal nejaké šance, no nedokázal som ich premeniť. Ako tím sme odohrali slušný zápas, oslabenia sme zvládli perfektne, ale presilovky sme mohli zahrať lepšie. Remízu sme si zaslúžili,“ dodáva Lunter.

Aj tréner Vladimír Országh v stretnutí videl pozitíva: „Zápas bol vyrovnaný. Za všetko hovorí aj výsledok. V takýchto zápasoch rozhodujú detaily, my sme asi spravili o chybu viac a súper ju využil. Mali sme šance, hlavne v závere. Žiaľbohu to tam nepadlo. Pozitívom je, že sme vyhrávali oveľa viac súbojov, ako v prvých dvoch zápasoch, hrali sme lepšie v defenzíve, zlepšili sme oslabenia, ale v presilovkách sa stále trápime a ak ich dostaneme toľko, ako v tomto stretnutí, tak tie góly musíme dávať. Inak v takýchto ťažkých vyrovnaných zápasoch nemôžeme pomýšľať na víťazstva,“ hovoril hlavný kormidelník, na ktorého nadviazal brankár Lassila: „Bol to zatiaľ náš najlepší zápas v Lige majstrov. Pozitívne je, že to bolo vyrovnané, ale mali sme dávku nešťastia, pretože sme nevyužili niekoľko našich dobrých šancí. Takéto zápasy sa niekedy stávajú.“

„Trénujeme, trénujeme, ale stále máme na čom robiť. Dúfam, že v ďalšom tréningu si to nacvičíme a niečo už padne. Rozhodujú detaily. Stačí, že je trošku nepresnejšia prihrávka a oni to potom vyhodia, následne je to frustrujúce, takže sa ide ťažšie do ďalšieho útoku,“ pokračoval Mário Lunter. Toho doplnil tréner Országh: „Mrzí to. Niekedy sme zbytočne dlho špekulovali. Musíme sa viac tlačiť do brány. Stále však hľadáme optimálne zloženie formácií. Niekto sa vracia, niekto vypadáva. Dnes prišiel Lunter a na to, že tak dlho nehral, odohral veľmi dobrý zápas. Od niektorých hráčov ale očakávame viac. Verím, že už čoskoro sa vráti kapitán Tomáš Surový.“

Šance na postup zo skupiny tak po troch prehrách nevyzerajú príliš ružovo, ale nádej stále žije: „Nechcem sa pozerať až takto ďaleko, najprv musíme všetky sily vložiť do stretnutia so Salzburgom. Stále máme okrem tohto ďalšie dva zápasy s Tapparou. Nachádzame sa v ťažkej situácii. Náš tím je však nový, mnoho hráčov predtým ešte nehralo Ligu majstrov,“ hovorí Lassila: „Musíme sa jednoznačne zlepšiť. Pozrieme si nejaké video, pripravíme sa na nich. Doma sme lepší, ukáže im, ako sa hrá tu v Banskej Bystrici. Zase budú rozhodovať detaily. Musíme ísť na stodvadsať percent a verím, že to už konečne zlomíme,“ dodal Mário Lunter.

Autor: Matej Kubove

HC ´05 iClinic B. Bystrica - Grizzlys Wolfsburg, 01.09.2017