Nový tréner Ceman je už v Banskej Bystrici: „Som nadšený, že som tu“

18.7.2018
Nový kanadský kouč HC ´05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman v utorok dorazil na Slovensko. Pre 44-ročného rodáka z Windsoru bude angažmán v našom klube prvým, čo sa týka slovenských tímov.

Po svojom príchode neskrýval nefalšované nadšenie: „Som veľmi šťastný a nadšený, že som v HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Teším sa, keď už začnem pracovať v novom klube. Pôsobenie v tomto klube je pre mňa obrovská výzva,“ povedal Ceman: „Organizácia sa mi veľmi zapáčila, taktiež na mňa urobil dojem hokej, ktorý som videl počas mojej návštevy Slovenska cez finále play-off. Banská Bystrica je skvelé miesto na napredovanie ako pre hráčov, tak aj trénerov.“

Dan Ceman si dobre uvedomuje, že prichádza do klubu s vysokými ambíciami: „Nie je tajomstvom, že chceme vyhrať titul. Banská Bystrica ho získala v posledných dvoch sezónach, ale k nemu vedie dlhá cesta a navyše vyhrať chce mnoho klubov z ligy,“ hovorí. Zároveň srší spokojnosťou z letných zmien v tíme: „Som veľmi rád, že sme získali slovenských hokejistov, ale aj zámorské posily, pretože tie sú pre mňa veľmi dôležité a potrebné,“ tvrdí Ceman.

Ešte pred štartom Tipsport ligy nás čaká Liga majstrov, kde už je Kanaďan pri stavaní cieľov opatrnejší. Predsa len „baranov“ čakajú traja nesmierne silní protivníci: „Máme veľmi náročnú skupinu, preto by som nerád hovoril o nejakých striktných cieľoch. Chceme ísť od zápasu k zápasu a v každom jednom byť konkurencieschopným mužstvom. Nebudem hovoriť o tom, že máme za cieľ postúpiť zo skupiny. Našim cieľom bude odohrať šesť kvalitných zápasov a niektoré z nich sa pokúsiť vyhrať. Viem, že pred rokom Banská Bystrica porazila napríklad Tapparu,“ dodal Ceman.


Kto je Dan Ceman?

Kanaďan Dan Ceman je 44-ročný bývalý hokejista, ktorý počas svojej kariéry nastupoval hlavne v Európe, kde odišiel po dvoch sezónach v AHL/ECHL ako 26-ročný. Nastupoval v Anglicku za Sheffield Steelers, Bracknell Bees a Nottingham Panthers, v Dánsku za Frederikshavn White Hawks i SřnderjyskE, tam vykonával dve sezóny pozíciu kapitána, chvíľu pôsobil vo francúzskom Mulhouse a hráčsku kariéru ukončil v Škótsku, kde si zahral rok a pol za Dundee Stars, neskôr za Fife Flyers, pričom pôsobil ako hrajúci kouč. Raz vyhral AHL, v jednom prípade i ECHL, dvakrát sa ako hráč radoval z titulu v Dánsku, kde raz získal i tamojší pohár, trikrát skončil tretí. Ako hlavný kouč pôsobí od sezóny 2012/13. Začal v druholigovom dánskom mužstve Vojens IK, veľmi rýchlo sa ale presunul do SřnderjyskE, kde vydržal až do marca tohto roku. Začínal ako asistent, v ročníku 2016/17 si vyskúšal aj pozíciu generálneho manažéra. Za tento čas vyhral ďalšie dva tituly, raz skončil tretí. Jeho asistentmi v našom klube budú Ivan Droppa a Matúš Kostúr.

Matej Kubove

Nový tréner Ceman je už v Banskej Bystrici: „Som nadšený, že som tu“