Po košických hodoch prišlo bolenie brucha, v Nových Zámkoch rozhodlo predĺženie

27.11.2017
Rozpačitý týždeň majú za sebou hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica, pretože po víťazstve nad HC Košice v pomere 5:3 a zároveň veľmi dobrom výkone, prišla v nedeľu nešťastná prehra po predĺžení na ľade Nových Zámkov, ktorá sa zrodila po odlišnom výkone, ako tomu bolo vo štvrtok.

Stretnutie s tímom z východu republiky bolo presunuté z pôvodného plánu kvôli dlhšie plánovanému vystúpenie ruského krasokorčuliara Jevgeniho Pľuščenka, ktoré sa nakoniec kvôli jeho chorobe nekonalo, ale štvrtkový hokej splnil všetky parametre toho, čo šláger kola má mať. Zverenci Vladimíra Országha na súpera vyleteli hneď od začiatku a po piatich minútach na tabuli svietil stav 3:0: „Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi a odohrali sme výborný zápas. Tempo bolo play-offové. Vyšiel nám hlavne nástup do stretnutia, za čo sme radi, potom však Košice ukázali svoju silu, ale záver sme si postrážili,“ hovoril po zápase kapitán Tomáš Surový. „Oceliari“ sa totiž ešte do konca prvej tretiny dokázali vrátiť späť do stretnutia a znížiť na 3:2.

V druhom dejstve sme ale pridali ďalšie dva góly, ktoré rozhodli o konečnom výsledku. Vysokú hodnotu mal hlavne ten od Mária Luntera na 4:2, ktorý prišiel dokonca počas oslabenia: „Bol to hlavne pre divákov veľmi dobrý zápas. Padlo v ňom veľa gólov a k tomu zostali ďalšie šance nevyužité na oboch stranách. My sme mali dobrý vstup do stretnutia, nevyhli sme sa však ani chybám. Súper sa tak dotiahol na rozdiel gólu. Dôležitý bol náš štvrtý gól v oslabení ako aj ďalší piaty. Košice majú veľmi ofenzívnych hokejistov, takže aj preto som rád, že sme záver zvládli. Taktiež nás podržal brankár Lassila,“ hodnotil stretnutie hlavný tréner Országh.

Jedným z hrdinom šlágra 22.kola sa stal aj kanadský útočník Josh Brittain, ktorý strelil dva góly už po niekoľkýkrát v sezóne, hattrick mu znova ušiel: „Odohrali sme vďaka tímovému výkonu dobrý zápas a odpovedali sme tak týmto víťazstvom na prehru v poslednom stretnutí v Trenčíne. Všetci sme hrali naplno celých šesťdesiat minúť, takže môžeme byť spokojní. Ja som opäť strelil dva góly. Myslel som na tretí, ktorý dúfam, že jedného dňa príde,“ prezradil po náročnom zápase člen čisto kanadskej formácie: „Vo formácii s kanadskými spoluhráčmi sa mi hrá veľmi dobre. S Éricom Faillem som už hral na začiatku sezóny a Guillaume Asselin k nám veľmi dobre zapadol. Hrať s nimi je zábava. V prvých dvoch zápasoch sme sa síce trochu hľadali, pretože sme mali dostatok šancí, ale nezískavali sme až toľko bodov ako by sme mohli. V tomto zápase sa nám otvorili dvere ku gólom, čo sme využili,“ pochvaľoval si rodák z Miltonu.

Jeho spoluhráčov z formácie, Guillaume Asselin, si na svoje konto pripísal hneď tri asistencie, takže po troch stretnutiach mal na konte už päť kanadských bodov. Stále si ale na Slovensku neotvoril strelecký účet: „Som si vedomý, že napriek mnohým asistenciám sa mi ešte nepodarilo dať gól, ale najpodstatnejšie je, že sa darí tímu. Eventuálne by som mohol skórovať aj ja, ale ak vyhrávame, tak sa určite nebudem sťažovať na to, že ja sa nepresadzujem. Šance na to síce mám, takže dúfam, že najbližšie mi to už konečne padne,“ zaželal si šikovný krídelník.

Jeho prianie sa však nenaplnilo, pretože do Nových Zámkov prišli Banskobystričania ako keby vymenení. Prvá polovica stretnutia, pri minime šancí z oboch strán, góly nepriniesla, ten prvý padol až dve sekundy po prekročení tridsiatej minúte. V presilovej hre delovkou od modrej otvoril skóre Milan Hruška. Ešte do druhej sirény ale dokázal vyrovnať Mário Lunter, ktorý využil neistý zákrok Frederika Foltána pri strele od Branislava Kubku: „Bol som si vedomý, že rozhodca neprerušil hru, takže som išiel za brankára pozrieť, kde má puk. Videl som ho voľný za jeho betónom, takže som ho dorazil,“ opísal gólový moment, ktorý nakoniec stačil iba na jeden bod, pretože stretnutie sa dostalo do predĺženia a tam z brejku dvoch proti jednému rozhodol Eduard Šimun: „Do začiatku zápasu sme mali veľmi zlý vstup, prvú tretinu sme dali domácim príliš veľa priestoru. Vypracovali si nejaké šance. Druhá tretina bola z našej strany lepšia. V tretej sme možno mali viac z hry, ale bol to z oboch strán boj. Ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do nejakých vyložených šancí. Remíza bola v riadnom hracom čase zaslúžená. Predĺženia nám však absolútne nejdú. Spravili sme obrovskú chybu pri mantineli, súper išiel do prečíslenia a rozhodol,“ zhodnotil na tlačovej konferencii Vladimír Országh.

Spokojný nebol ani Mário Lunter, ktorý si nevedel vysvetliť zhoršený výkon: „Určite vieme hrať ďaleko lepšie. Myslím si, že sme nepreniesli do Nových Zámkov domáci zápas proti Košiciam. Musím povedať, že vieme mať lepší pohyb, ako sme mali. Dúfam, že sa k tomu vrátime a budeme hrať lepšie,“ povedal šikovný krídelník: „Súper však veľmi dobre bránil a my sme navyše nepodali stopercentný výkon. Verím, že v najbližšom stretnutí to napravíme,“ dodal.

Matej Kubove

Po košických hodoch prišlo bolenie brucha, v Nových Zámkoch rozhodlo predĺženie