Pred zápasom so Slovanom prebehne rozlúčka s kariérou Michala Handzuša

21.8.2018
Pred prípravným zápasom so Slovanom Bratislava, v piatok 24.8., prebehne oficiálna rozlúčka s kariérou Michala Handzuša. Všetkým fanúšikom preto odporúčame, aby na zimný štadión dorazili aspoň pätnásť minút pred samotným štartom stretnutia.

41-ročný Michal Handzuš najlepšie stelesňuje výchovu mladých hráčov v Banskej Bystrici, pretože ako rodák z mesta pod Urpína začínal s hokejom práve na strednom Slovensku. V A-mužstve debutoval v sezóne 1994/95, kedy sa postupovalo do najvyššej súťaže. Mal iba sedemnásť rokov. Najvyššiu súťaž si rok zahral za Banskú Bystricu, v ďalšej sezóne bol súčasťou Popradu. Za tento čas nastúpil na MS U18 a dvakrát na MSJ.

Medzitým si ho v roku 1995 vybral v štvrtom kole draftu do NHL St. Louis Blues, a tak sa na sezónu 1997/98 premiestnil za „veľkú mláku“. V AHL sa mu v drese Worcestru IceCats nadmieru darilo, mal priemer takmer bod na zápas, preto už v nasledujúcej sezóne dostal šancu v drese „Bluesmanov“ v najlepšej lige sveta. A okamžite sa chytil. Až do záveru kariéry, kedy sa rozhodol pre návrat domov, NHL neopustil. V St. Louis vytvoril obávanú „slovenskú lajnu“ s Ľubošom Bartečkom a nebohým Pavlom Demitrom.

V sezóne 2000/01 zamieril do Phoenixu Coyotes, kde vydržal rok a pol, aby sa na ďalšie tri ročníky presunul do Philadelphie Flyers. Medzitým však prišiel lock-out, ktorý Michal Handzuš strávil v konkurenčnom HKM Zvolen. V sezóne 2006/07 bol prvýkrát súčasťou Chicaga Blackhawks, odohral kvôli zraneniu iba osem duelov. Následne sa na štyri roky presunul do Los Angeles Kings, na ďalší do San José Sharks. V tom čase sa v drese „žralokov“ trochu trápil, navyše prišiel ďalší lock-out. Tentoraz nastúpil už za HC ´05 Banská Bystrica. Sezóna v NHL však začala, aj keď neskôr. San José ho vymenilo ako hráča, ktorý sedel väčšinu času na tribúne, alebo v poslednom útoku, do Chicaga. Jeho druhá šanca dopadla najlepšie, ako mohla. S „čiernymi jastrabmi“ vybojoval Stanley Cup a po zisku titulu majstra sveta z roku 2002 zažil najväčší úspech svojej kariéry. Sezóna 2013/14 bola jeho poslednou v NHL, po nej sa vrátil do Banskej Bystrice získať to posledné, čo mu chýbalo.

Podarilo sa to však až na tretí pokus. Sezóny 2014/15 a 2015/16 majstrovsky nedopadli, no ďalší ročník už ukončil pohárom pre majstra Tipsport ligy nad hlavou. Po dlhom rozmýšľaní sa Michal Handzuš nakoniec rozhodol ukončiť kariéru. Oficiálne ju ukončí pred zápasom so Slovanom Bratislava.

Pred zápasom so Slovanom prebehne rozlúčka s kariérou Michala Handzuša