PREVIEW : V nedeľu na programe odveta s DVTK !

30.11.2019

Skvelé hokejové predstavenie čaká na fanúšikov v nedeľu podvečer. Naši barani totiž v priamej odvete piatkového zápasu privítajú na domácom ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Posledné zápasy

Posledný vzájomný zápas sme odohrali v piatok na ľade DVTK, v ktorom sme sa im revanšovali za prehru na domácom ľade. Z Maďarska sme si po výhre 4:1 odniesli všetky tri body. Za nás sa 2 krát gólovo presadil Miloš Bubela, premiérový gól v našom drese si pripísal Timotej Šille a v druhom zápase po sebe skóroval aj Tomáš Hrnka. Skvelý výkon celého tímu bol podporený famóznym výkonom Gajana. Za domácich sa presadil len Tamáš Reszegh. Po výhre v tomto zápase sme poskočili v tabuľke na druhé miesto. Na svojom konte mame 50 bodov a pozitívne skóre 69:43.

Náš súper - DVTK Jegesmedvék Miškovec

Maďarsky tím ukazuje, že po minuloročnej oťukávacej prvej sezóne v slovenskej Tipsport lige sa na plno aklimatizoval a je veľmi nebezpečným súperom pre každého súpera. Aktuálne im v tabuľke patrí šiesta priečka so ziskom 36 bodov a pozitívnym skóre 64:55 . V tíme má náš súper množstvo zaujímavých hráčov. Najväčšími hviezdami sú bez pochýb Kyle Beach, ktorý bol draftovaný do NHL v roku 2008 z jedenásteho miesta, maďarskí dlhoroční reprezentanti Jesse Dudas, Janoš Váš a taktiež aj najnovšia posila Martin St. Pierre kanadský rodák, ktorý získal kazašské občianstvo a svoje skúsenosti z popredných európskych líg odovzdával aj v reprezentácii.

Štatistiky

Individuálnym štatistikám v našom tíme vládne Jordon Southorn, ktorý je so ziskom 28 bodov najproduktívnejším hráčom tímu a zároveň aj najlepším nahrávačom. Najlepším strelcom je s 12 gólmi fínsky rýchlik Joona Jääskeläinen. Tyler Beskorowany sa môže pýšiť skvelou úspešnosťou zákrokov, ktorá je 93,73 percent. Najproduktívnejším hráčom DVTK je s 23 bodmi Nick Ross a tiež 19 prihrávok mu zaručuje pozíciu najlepšieho nahrávača. Najlepší strelec je deväť gólový obranca Davis Vandane. Brankár Mikloš Rajna je s percentuálnou úspešnosťou 93,68 percent veľkou oporou svojho mužstva. V tomto zápase sa stretnú tímy s výbornými presilovkovými formáciami. Banská Bystrica je v tomto smere s využiteľnosťou 22,12 percent na prvom mieste v lige. DVTK patrí tretia priečka s využiteľnosťou 19,83 percent presilových hier. Hru v oslabení majú oba tímy výborne prepracovanú. Banskej Bystrici patrí v tejto štatistike druhé miesto s úspešnosťou 92,11 percent. DVTK je hneď za nami s úspešnosťou 87,93 percent.

Zaujímavosť

V oboch tímoch je najproduktívnejší hráč a zároveň najlepší nahrávač obranca. Konkrétne u nás produktivite vládne kanadský ofenzívne ladený obranca Jordon Southorn s bilanciou 9 gólov a 19 asistencií, čo mu s 28 bodmi zaručuje post najproduktívnejšieho obrancu celej ligy. Druhým najproduktívnejším obrancom ligy je práve hráč nášho súpera - Nick Ross. Obranca, ktorý si skvelé meno na Slovensku spravil vo Zvolene v sezóne 2017/2018, kedy sa s 39 bodmi stal najproduktívnejším obrancom súťaže. V tomto ročníku je na čele produktivity z pomedzi hráčov DVTK s 22 bodmi za 4 góly a 18 asistencií.

Zápas začína 17:00 a aj touto formou pozývame všetkých fanúšikov na zápas. Keďže toto stretnutie nebude v televízii najlepšie spravíte ak si ho vychutnáte priamo zo štadióna, lístky môžete zakúpiť na e-shope alebo v klubovej pokladni pred zápasom.

PREVIEW : V nedeľu na programe odveta s DVTK !