PREVIEW: HC ´05 iClinic B. Bystrica - HK Dukla Ingema Michaloce

2.12.2019
Posledné tri zápasy, vrátane náročného duelu s nepríjemným Miškovcom, sme zvládli s plným počtom bodov a vrátili sme sa opäť na víťaznú vlnu. V utorok pricestuje pod Urpín nováčik z Michaloviec, ktorému budeme chcieť vrátiť novembrovú prehru na ich ľade.

Posledný zápas

Po úspešnom ťažení v Miškovci sme v nedeľnom stretnutí privítali toho istého súpera na domácom ľade. V prvej tretine otvoril skóre duelu Patrik Lamper, hosťom sa však podarilo na začiatku druhej tretiny vyrovnať. Lepší úvod mal Miškovec aj v poslednej časti hry a zásluhou Nicka Rossa sa dostal do vedenia. Od tohto momentu sa zverenci Dana Cemana do súpera poriadne zahryzli, čoho dôsledkom boli aj fauly maďarského tímu. Tie sme dokázali dokonale potrestať a troma využitými presilovými hrami, sme zápas otočili a zvíťazili 4:2.

Štatistiky

Po troch výhrach za sebou sme sa priblížili vedúcemu Slovanu na rozdiel štyroch bodov a so ziskom 53 bodov v 25 zápasoch okupujeme aktuálne druhú priečku ligovej tabuľky, pričom sme odohrali o jeden duel menej ako vedúci Bratislavčania. Individuálnym štatistikám aj naďalej dominuje Jordon Southorn, ktorý si v nedeľu pripísal na svoje konto ďalšie dva body za gól a asistenciu. Kanadský obranca je momentálne so ziskom 30 bodov (10+20) druhým najproduktívnejším hráčom súťaže, len dva body za vedúcim Jindřichom Abdulom zo Slovana. V najlepšej desiatke kanadského bodovania nájdeme z našich hokejistov ešte dvojicu Jordan Hickmott (7+20) a Joona Jääskeläinen (12+14). Z tímových štatistík vynikáme najmä v presilových hrách, kde máme suverénne najväčšiu úspešnosť a v priemere premieňame na gól takmer každú štvrtú početnú výhodu. Spoliehať sa však, naopak, môžeme aj na hru v oslabení, kde sme druhí s úspešnosťou 91,74 %.

HK Dukla Ingema Michalovce

Nováčik Tipsport ligy vstúpil do sezóny výborne a doma ťahal dlhú šnúru víťazných zápasov. Aktuálne patrí Michalovciam šiesta priečka so 14-bodovou stratou na naše mužstvo. Dukla dokázala vyhrať z posledných šiestich duelov až štyri, vrátane súboja s našimi hokejistami. Na utorkový zápas pod Urpínom sa Michalovčania naladili debaklom proti Detve, ktorú zdolali na domácom ľade hladko 6:1. Hoci sa mužstvo z východu Slovenska nenachádza na žiadnej poprednej priečke v tímových štatistikách, ich veľkou zbraňou je vyrovnanosť kádra. Až deväť hráčov „líšok“ totiž dosiahlo dvojciferný počet bodov, pre porovnanie v našom mužstve to dokázali len štyria hokejisti. Najproduktívnejším hráčom východniarov je kanadský center Christophe Lalancette, no mimoriadne produktívny je aj tretí Michalovský útok v zložení Jakub Linet, Matej Giľák a Igor Safaraleyev.

Zaujímavosť

Až päť hráčov Michaloviec v minulosti obliekalo aj banskobystrický dres. Sú medzi nimi Tomáš Hričina, Matej Giľák, Peter Galamboš, Lukáš Hvila a najdlhšie si bystrický dres obliekal kapitán Michalovčanov Marek Kolba, ktorý odohral pod Urpínom vyše 100 zápasov.

PREVIEW: HC ´05 iClinic B. Bystrica - HK Dukla Ingema Michaloce