PREVIEW: HC 07 DETVA

20.2.2020
V derby so Zvolenom sa „baranom“ nepodarilo natiahnuť víťaznú sériu. Tú novú budú chcieť naštartovať v stredoslovenskom šlágri proti Detve, s ktorou v tejto sezóne ani raz nezaváhali.

Posledný zápas

V utorok nastúpili banskobystrickí hokejisti na tradičné pohronské derby proti Zvolenu. „Barani“ mali na ľade „rytierov“ oveľa lepší vstup do zápasu a zásluhou Šoltésa a Lampera sa dostali do dvojgólového vedenia. Zvolenu sa však ešte v prvej tretine podarilo vyrovnať, zásluhou Kelemena a Žilku. V druhej tretine zavŕšili Zvolenčania obrat, keď sa dvakrát v presilovej hre presadil Garett Thompson. Do poslednej časti hry tak vstupovali „barani“ s dvojgólovým mankom, ktoré už po štyroch minútach zmiernil gólom v presilovej hre Jordan Hickmott. Zvolenčania však dokázali nájsť odpoveď aj na tento presný zásah. Hráčom spod Urpína sa síce podarilo minútu pred koncom znížiť zásluhou druhého gólu Dávida Šoltésa, no ďalší gól už nepridali a Zvolenu podľahli po vyrovnanom zápase 4:5.

Štatistiky

Hokejisti Banskej Bystrice zostávajú aj napriek prehre v pohronskom derby na čele súťaže a so ziskom 99 bodov majú pred druhým Slovanom dvojbodový náskok. V piatok čaká na Bystričanov v stredoslovenskom šlágri Detva, proti ktorej sú v tejto sezóne zatiaľ stopercentní. Vo všetkých doterajších meraniach síl dokázali Detvanom streliť päť gólov, pričom v troch dueloch inkasovali len štyrikrát. V zápase so Zvolenom inkasovali „barani“ až tri góly v oslabení a v úspešnosti oslabení klesli na tretie miesto. Hráči spod Urpína majú však aj naďalej najlepšie presilovky v Tipsport lige, na chrbát im však dýcha rival zo Zvolena. Najproduktívnejším hráčom „baranov“ zostáva so ziskom 47 bodov stále Jordan Southorn, pred Jordanom Hickmottom, ktorý má o bod menej.

HC 07 Detva

Hokejistom z Podpoľania sa v posledných dueloch príliš nedarí, z posledných siedmych zápasov prehrali až šesťkrát, vyhrali však v derby so Zvolenom. Počas týchto siedmych duelov však nezvládli veľmi dôležité súboje s Novými Zámkami a Budapešťou. Detve patrí pred piatkovým duelom proti „baranom“ predposledné miesto s rovnakým bodovým ziskom ako Budapešť. Achylovou pätou Detvy sú oslabenia, kde im patrí posledné miesto s úspešnosťou len 75,73 %. Detva má aktuálne veľké problémy v útoku, rozpadla sa im ich veľmi produktívna formácia Zuzin, Sýkora Šišovský, keď prví dvaja menovaní zamierili ku konkurentovi do Zvolena a Šišovský prestúpil do Vítkovíc.

PREVIEW: HC 07 DETVA