PREVIEW: HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY

11.2.2020
Banskobystrických hokejistov čaká po reprezentačnej prestávke súper z Nových Zámkov, proti ktorému už budú hráči spod Urpína nastupovať ako líder súťaže. Predošlé dva zápasy s týmto súperom „barani“ zvládli a v stredu budú chcieť natiahnuť víťaznú sériu.

Posledný zápas

V ostatnom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou privítali „barani“ na vlastnom ľade hokejistov z Budapešti. V prvej tretine hrali oba tímy opatrne a gól v nej diváci nevideli. Prvý presný zásah zápasu dokázal streliť Marek Bartánus, ktorý sa presadil v početnej výhode. Budapešti sa podarilo o päť minút neskôr vyrovnať, no už o 56 sekúnd poslal Banskú Bystricu opäť do vedenia Patrik Lamper. Trvalo len ďalších 41 sekúnd, kým „barani“ už videli o dva góly zásluhou Michala Kabáča. Banskobystričania v poslednom dejstve kontrovali priebeh zápasu, no v 56. minúte sa po individuálnej chybe dokázali hokejisti MAC vrátiť späť do stretnutia. Gólovú bodku za duelom však dali hráči spod Urpína, do prázdnej brány skóroval Gilbert Gabor.

Štatistiky

Banská Bystrica sa po dlhšej odmlke opäť vrátila na čelo Tipsport ligy, kde má pred stredajším zápasom 91 bodov, dva body pred bratislavským Slovanom, ktorý má však o jeden odohraný duel viac. Zajtra nastúpia Bystričania proti húževnatému súperovi z Nových Zámkov, s ktorým odohrali v tejto sezóne tri vzájomné stretnutia. V prvom boli úspešnejší Novozámčania, ktorým „barani“ nedokázali streliť ani gól. Ďalšie dve vzájomné konfrontácie už banskobystrickí hokejisti zvládli, no vždy išlo o mimoriadne vyrovnané merania síl, o čom svedčí aj skóre 4:3 v prospech „baranov“. Trénera Dan Cemana môže tešiť dobrá forma čerstvej posily Briana Ihnačáka, ktorý po svojom príchode pod Urpín získal v siedmych zápasoch šesť bodov za tri góly a tri asistencie, za čo si vyslúžil aj miesto prvého centra.

HC Mikron Nové Zámky

Nové Zámky sú pred stredajším súbojom proti „baranom“ so ziskom 46 bodov na jedenástom mieste Tipsport ligy. Novozámčania získali o takmer polovicu bodov menej ako Bystričania. Z predošlých štyroch duelov vyhrali len jeden, v súboji proti Detve. Na posledný zápas by zrejme najradšej zabudli, pred reprezentačnou prestávkou podľahli Zvolenu vysoko 0:6. „Býci“ sa v ofenzíve spoliehajú na skúsenú útočnú dvojicu Tomáš Pospíšil a Václav Stupka - obaja majú v priemere viac ako jeden bod na zápas. Novozámčania nevynikajú v žiadnej z ofenzívnych ani defenzívnych štatistík a spoliehať sa tak budú na svoju brankársku dvojicu Kristián Pavlas (90,56 %) a Patrik Nechvátal (92,52 %), ktorý prišiel do Nových Zámkov koncom januára v rámci výmeny s Popradom, keď opačným smerom putoval Matej Kristín.

PREVIEW: HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY