PREVIEW: HC Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica

21.9.2019
Hokejová Tipsport Liga naberá na obrátkach a po piatkovej prehre proti Košiciam v nedeľu odohráme ďalší náročný zápas. Tentokrát sa totiž predstavíme na ľade bratislavského Slovanu.

Posledný zápas HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

Náš piatkový zápas nedopadol najšťastnejšie, na domácom klzisku sme podľahli Košiciam 2:3. V zápase sme sa pri tom ujali pomerne rýchleho vedenia, keď v presilovej hre udrel Šoltés. Zhruba od desiatej minúty sme sa však začali herne trápiť a výsledkom toho bolo, že sme po dvoch tretinách išli do šatni za nepriaznivého stavu 1:3. V tretej tretine to už pripomínalo náš tradičný herný obraz a neboli sme ďaleko od toho, aby sme zápas vyrovnali. Na 2:3 znižoval v početnej výhode Tomáš Hrnka. V posledných dvoch minútach sme mali v hre 6 na 4 veľkú príležitosť na vyrovnanie, hostia však dokázali udržať jednogólový náskok a po dlhšej dobe vzali spod Urpína všetky body.

Náš súper - HC Slovan Bratislava

Slovan sa po dlhých rokoch vrátil do najvyššej súťaže a aj napriek utorkovej prehre proti Novým Zámkom v súčasnej chvíli okupujú prvú priečku tabuľky. Káder bol vyskladaný viacmenej na poslednú chvíľu, no aj napriek pomerne nevydarenej príprave prišla v derbyšlágri prvého kola výhra na ľade Košíc. Po nej si belasí vzali všetky body aj z Liptovského Mikuláša. V treťom kole prišla spomenutá prehra 6:7 proti Zámčanom. Paradoxom bolo, že Slovan viedol ešte desať minút pred koncom 5:3. V piatkovom zápase si však Slovan dokázal poradiť na ľade Dukly Trenčín, vďaka čomu majú na svojom konte 9 bodov a skóre 14:9. Najproduktívnejším hráčom belasých je Michael Vandas so 6 bodmi (3+3). V tesnom závese je náš bývalý hráč Tomáš Zigo s 5 bodmi (3+2).

Vzájomné zápasy

Fanúšikovia majú určite v živej pamäti posledné dva zápasy proti Slovanu, ktoré sme v rámci prípravy odohrali v domácom prostredí. Pred začiatkom minulej sezóny sme zdolali vtedajšieho účastníka KHL výsledkom 4:3, rok predtým dokonca 5:2. Z posledných piatich zápasov sme až štyrikrát triumfovali, raz z toho po samostatných nájazdoch.

Zápas sa odohrá na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, úvodné buly je naplánované na 18:00. Pre záujemcov o televízny prenos máme dobrú správu, zápas odvysiela stanica Sport 1.