PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA

24.2.2020
Nadstavbová časť slovenskej extraligy pokračuje v utorok druhým kolo a pod Urpínom sa tentokrát predstaví v priamom súboji o prvé miesto tabuľky Slovan Bratislava, ktorý v nedeľu dokázal vynulovať Zvolen.

Posledný zápas

V nedeľu privítali „barani“ na vlastnom ľade hokejistov Trenčína, po druhýkrát v krátkom časom intervale. „Vojaci“ sa vrátili pod Urpín po deviatich dňoch. V úvode duelu ešte diváci góly nevideli a prvá tretina bola z oboch strán opatrná. V druhej časti hry sa už roztrhlo vrece s gólmi. Ako prvý s a v presilovej hre presadil Patrik Lamper. Na jeho gól dokázal nadviazať hosťujúci Marek Hecl, no potom už prišli chvíle Casona Hohmanna. Americký útočník najprv premenil trestné strieľanie a následne využil aj ďalšiu presilovku a poslal Bystričanov do dvojgólového vedenia. Hokejisti Banskej Bystrice si svoj náskok nielenže dokázali udržať, ale ho ešte dvoma gólmi aj zvýšili a opäť v dvoch presilovkách sa presadili Šoltés a Hričina.

Štatistiky

Bystričania zostávajú na čele Tipsport ligy aj po prvom nadstavbovom kole, keď majú po 49 odohraných zápasoch na konte 105 bodov, o dva viac ako Slovan Bratislava. V zápase proti Trenčínu potvrdili „barani“, že majú najlepšiu presilovku v lige a štyrmi gólmi v početnej výhode si ešte zvýšili skvelú presilovkovú úspešnosť. V priemere premieňajú „barani“ takmer každú štvrtú hru v početnej výhode. V posledných dueloch ukázali banskobystrickí hokejisti okrem iného aj fantastickú koncovku, veď v posledných piatich zápasoch dokázali streliť pozoruhodných 26 gólov, čo je priemer viac ako 5 gólov na jedno stretnutie. Trénerov môže tešiť aj výkonnosť nových hráčov. Tomáš Hričina sa v posledných dvoch dueloch dokázal strelecky presadiť, bodoval aj Václav Stupka, ktorý si v oboch stretnutiach po príchode pod Urpín pripísal po jednej asistencii a spolu s Casonom Hohmannom, Jordonom Southornom a Jordanom Hickmottom sa drží na hranici jedného bodu na zápas.

HC Slovan Bratislava

Bratislavčania dýchajú „baranom“ na chrbát, ťahajú päťzápasovú víťaznú šnúru a predovšetkým v posledných dvoch zápasoch boli na nezastavenie. V dvoch dueloch nastrieľali až 16 gólov a neinkasovali ani jediný. Barry Brust vychytal dve čisté kontá za sebou a Slovan neinkasoval gól už viac ako 150 minút. Slovanisti majú aj naďalej najlepšie čísla v súťaži čo sa streleckej potencie týka. V 49 dueloch dokázali vsietiť 178 gólov, pričom inkasovali len 95. Nie je tak prekvapením, že majú vo svojom tíme najproduktívnejšieho hráča súťaže, ktorým je český legionár Jindřich Abdul. Okrem najproduktívnejšieho hráča majú však „belasí“ vo svojom kádri aj štatisticky najlepšieho brankára, Barry Brust sa totiž dvoma čistými kontami v rade dostal na úspešnosť 93,67 %.

PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA