PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA

8.3.2020
Dnešný duel v Bratislave mal byť mimoriadne dôležitým z pohľadu boja o prvenstvo po základnej časti. Bratislavskému Slovanu sa však v nadstavbe nedarí podľa predstáv a naopak, "barani" ešte neprehrali a zabezpečili si isté tabuľkové prvenstvo po skončení nadstavby.

Posledný zápas

Hokejisti Banskej Bystrice sa v piatok predstavili na ľade Trenčína, ktorý bol na víťaznej vlne a ťahal štvorzápasovú sériu bez straty bodu. Už od úvodu však dali Banskobystričania jasne najavo, že ani oni nechcú stratiť svoju víťaznú sériu a do súpera sa poriadne zahryzli. Prevahu "baranov" korunoval ukážkovým gólom do šatne Jordan Hickmott, ktorý sa presadil iba sekundu pred odchodom do šatní. Po minúte v druhej tretine už viedli Bystričania 2:0 zásluhou Mlynaroviča. Trenčania sa následne prebrali a boli omnoho aktívnejší. Z ich tlaku vyplynul aj gól Jozefa Sládoka, ktorý znížil v poslednej tretine na rozdiel jedného gólu. "Barani" sa však dokázali z tlaku vymaniť, začali hrať svoju hru a vďaka gólu kapitána Ivana Ďatelinku zvíťazili v Trenčíne 3:1.

Štatistiky

Banskobystričania ťahajú už sedemzápasovú šnúru víťazstiev a v celej nadstavbe stratili doteraz len jeden jediný bod. Banská Bystrica má po 54 dueloch na svojom konte 119 bodov a na čele Tipsport ligy už má nedostihnuteľný 13-bodový náskok pred druhým Slovanom. "Barani" v ostatných zápasoch ukázali, že im právom patria popredné priečky vo všetkých tímových štatistikách. K najlepšej obrane sa pridávajú tradične najlepšie presilovky a po fantastickom výkone Matej Gajana sa ukázalo, že má tréner Dan Ceman k dispozícii aj najlepších brankárov v súťaži. Tyler Beskorowany má úspešnosť zákrokov na hranici 93,23 %, Marcel Melicherčík 92,86 % a Matej Gajan dokonca 94,50 %.

Slovan Bratislava

Bratislavčania sa po ťažkej prehre pod Urpínom spred dvoch týždňov nedokázali odraziť späť na víťaznú vlnu a pridali ďalšie tri prehry s Trenčínom (1:4), Košicami (1:4) a Popradom (0:5), ktorému nedokázali streliť ani gól. Z týchto troch prehier vyšli "belasí" s hrozivým skóre 2:13. Slovanisti si dokázali aspoň sčasti napraviť chuť v piatkovom dueli vo Zvolene, kde sa im podarilo zvíťaziť 3:2 po predĺžení. Práve stratený bod so Zvolenom ich však obral už aj o matematickú šancu zisku tabuľkového prvenstva. Slovanu, ktorý sa pýšil fantastickou defenzívou aj ofenzívou, odišli v predošlých dueloch obe herné činnosti a na domácom ľade to budú chcieť proti rozbehnutým "baranom" otočiť. Spoliehať sa pri tom budú určite na skvelého Barryho Brusta, štatisticky najlepšieho gólmana súťaže, ale takisto aj na svoje ofenzívne esá Jindřicha Abdula, Tomáš Ziga či Joea Basarabu.

PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA