PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA

21.1.2020
Po víkendovom zápase hviezd sa banskobystrickí hokejisti predstavia na ľade vedúceho Slovana, ktorý má však zápas k dobru a prípadným triumfom nad „belasými“ sa môžu dostať hráči spod Urpína na čelo Tipsport ligy.

Posledný zápas

V piatkovom zápase sa „baranom“ postavil do cesty nepríjemný súper z Michaloviec. Nováčik ligy začal duel aktívnejšie a dostal sa do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sa o zníženie stavu postarala nová posila Brian Ihnačák. V poslednej časti hry mali už Banskobystričania navrch a svoju prevahu pretavili gólom Timoteja Šilleho. Hráči spod Urpína si mohli z východu odniesť aj plný počet bodov, no svoje gólové príležitosti už nevyužili. Naopak na druhej strane skórovali v predĺžení „líšky“ a Bystričania si tak odviezli z Michaloviec len jeden bod za remízu v riadnom hracom čase.

Štatistiky

Iba jeden získaný bod za remízu nemusí až tak „baranov“ mrzieť, v tabuľke sú aj naďalej na samotnom čele. Aktuálne patrí Bystričanom druhá priečka, no majú o dva odohrané zápasy menej ako vedúci Slovan a o jeden menej ako Košičania. V utorok odohrajú bystrickí hokejisti štvrtý duel proti bratislavskému Slovanu v prebiehajúcej sezóne. Z doterajších troch duelov boli dvakrát úspešnejší „barani“ a raz sa tešili „belasí“. Vo všetkých troch prípadoch sa potvrdilo, že obidve mužstvá majú vynikajúcu obranu a padalo málo gólov. Bystričania majú najlepšiu defenzívu súťaži, v 38 dueloch inkasovali len 71-krát, čo predstavuje 1,87 gólu na zápas. Zásluhu na fantastických defenzívnych číslach má nepochybne aj brankár Tyler Beskorowany, ktorý je s úspešnosťou zásahov 93,68 % na druhom mieste medzi brankármi, no na prvého Mateja Tomeka smerovalo o vyše 400 striel menej. Najproduktívnejším hráčom Banskej Bystrice ostáva aj naďalej Jordon Southorn (13+31), v elitnej desiatke bodovania však nájdeme aj Jordana Hickmotta (12+27) a Joonu Jääskeläinena (18+18).

Slovan Bratislava

Náš utorkový súper sa po návrate z KHL zaradil medzi najlepšie mužstvá Tipsport ligy. Aktuálne patrí „belasým“ prvá priečka v tabuľke, no majú o jeden odohraný zápas viac než Košice a o dva dueli viac než „barani“. Bratislavčania ťahajú aktuálne sériu piatich výhier v rade, kde si okrem povinných víťazstiev nad Detvou a Liptovským Mikulášom, poradili aj so Zvolenom, Trenčínom a predovšetkým Košicami, ktoré zdolali na domácom ľade jednoznačne 6:1. Slovanisti majú suverénne najlepšiu ofenzívu v súťaži, v 40 dueloch strelili až 139 gólov, čo je takmer 3,5 gólu na zápas. Najproduktívnejším hráčom Slovana je český legionár Jindřich Abdul, ktorý je s 51 bodmi zároveň aj najproduktívnejším hráčom celej súťaže.

PREVIEW: HC SLOVAN BRATISLAVA