PREVIEW: HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

17.1.2020
Osemzápasovú sériu bez prehry budú chcieť „barani“ natiahnuť na ľade nováčika z Michaloviec. V prvom zápase na východe uspeli domáci, ktorí prehrali predošlé dva zápasy s Detvou a Zvolenom.

Posledný zápas

V nedeľu sa banskobystrickí hokejisti predstavili na ľade Miškovca. Úvod zápasu patril domácim, ktorí boli aktívnejší a podarilo sa im aj otvoriť skóre. „Barani“ však v polovici duelu pridali a troma gólmi v druhej tretiny rozhodli o svojom triumfe. Presadili sa Šille a dvakrát Cason Hohmann. V tretej tretine poistil víťazstvo hokejistov spod Urpína Jordan Hickmott.

Štatistiky

Banskobystričania ťahajú svoju najdlhšiu víťaznú sériu v sezóne, premožiteľa nenašli už v ôsmych zápasoch po sebe, stratili len jediný bod v zápase proti Liptovskému Mikulášu. Počas tejto série strelili 28 gólov a inkasovali len 13. „Baranom“ patrí pred zápasom s Michalovcami druhé miesto, vďaka zaváhaniu Košíc sa však môžu dostať prípadným víťazstvom na čelo Tipsport ligy. Na východe to však nebudú mať Bystričania rozhodne jednoduché, v prvom zápase na ľade „líšok“ totiž dokázali streliť len jeden gól a domáci zvíťazili 3:1. V ostatných dvoch dueloch už boli hráči spod Urpína úspešní, v oboch prípadoch to však boli tesné triumfy o jeden gól. Najlepším hráčom Banskej Bystrice je v ostatných dueloch bezpochyby šikovný americký útočník Cason Hohmann, ktorý v posledných piatich zápasoch získal 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií. Bystričanov dlhodobo trápili vhadzovania, tie však výrazne vylepšil Samuel Mlynarovič, ktorý okrem produktivity pridáva aj bonus v podobe vynikajúcej úspešnosti na buly, kde patrí medzi najlepších v súťaži.

Michalovce

Nováčik vstúpil do premiérovej sezóny v Tipsport lige naozaj raketovo a v úvode sezóny sa držal na popredných priečkach. Postupom času však výkony Michaloviec klesali a pred zápasom s našimi hokejistami sú na deviatom mieste. Z posledných štyroch stretnutí vyhrali len jedno a v decembri dokonca ťahali sériu piatich prehier za sebou, vrátane debaklu 2:8 s Popradom. Najproduktívnejším hráčom „líšok“ je suverénne Kanaďan Christophe Lalancette so ziskom 33 bodov, najlepším strelcom je však Jakub Linet, ktorý v tejto sezóne skóroval trinásťkrát.

PREVIEW: HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE