PREVIEW: HK DUKLA TRENČÍN

13.2.2020
Banskobystrickí hokejisti začali po reprezentačnej prestávke úspešne a upevnili si vedúcu pozíciu. V piatok na Valentína privítajú na domácom ľade nevyspytateľný Trenčín, ktorý v ostatnom dueli rozstrieľal Detvu. Okrem samotného duelu sa môžu tešiť diváci aj na špeciálnu sadu dresov, ktoré následne poputujú do dražby. Takisto bude pokračovať aj oceňovanie banskobystrických hokejových osobností.

Barani v špeciálnych dresoch

HC ´05 iClinic Banská Bystrica už tretí rok po sebe podporí myšlienku AVONu, ktorý svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka. Domáce stretnutie hokejistov HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti HK Dukla Trenčín, ktoré je na programe v piatok 14.2. o 18:00, bude mať benefičný charakter.

Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica odohrajú zápas v špeciálnej čierno - ružovej sade dresov, ktorú následne venujú do dražby. Informácie o dražbe budú zverejnené na internetovej stránke www.hc05.sk a taktiež na Facebooku. Samotná aukcia bude prebiehať na stránke fanshophc05.sk. Celý výťažok z dražby poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2020.

Oceňovanie banskobystrických hokejových osobností pokračuje

HC ´05 iClinic Banská Bystrica bude pokračovať aj v tradičnom oceňovaní hokejových osobností, ktoré sa pričinili o vzostup klubu medzi najlepšie na Slovensku. V piatkovom zápase bude tentokrát ocenený Ján Pardavý. Súčasný kouč Trenčína strávil pod Urpínom dve sezóny a patril medzi najväčších ofenzívnych ťahúňov "baranov". V banskobystrickom drese nastúpil na 112 duelov, v ktorých si pripísal 111 kanadských bodov. Okrem Pardavého bude ocenený aj banskobystrický kapitán Ivan Ďatelinka. Rodák z Topoľčian totiž počas týždňa prekonal veľký míľnik, v slovenskej najvyššej súťaži absolvoval už 800 zápasov.

Posledný zápas

Prvý duel po prestávke odohrali „barani“ na ľade nepríjemného súpera z Nových Zámkov. Podľa očakávania mal zápas vyrovnaný priebeh a rozhodovali najmenšie detaily. Ako mimoriadne dôležitý sa ukázal otvárací gól z hokejky Joonu Jääskeläinena, ktorý naštartoval Bystričanov k zisku troch bodov. Vynikajúci výkon banskobystrickej obrany odmenil v poslednej časti hry poistkovým gólom Samuel Mlynarovič a hokejisti spod Urpína už víťazstvo 2:0 z rúk nepustili.

Štatistiky

Banská Bystrica sa pred reprezentačnou pauzou vrátila na čelo Tipsport ligy a vo víťaznom ťažení pokračuje aj po nej. Spomedzi troch mužstiev bojujúcich o prvé miesto tabuľky bodovali Bystričania v stredu ako jediní naplno a preto majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred Slovanom a už šesťbodový pred Košicami, pričom voči obom majú jeden zápasu k dobru. „Barani“ majú v ostatných týždňoch vynikajúcu formu, z predošlých 15 duelov dokázali vyhrať až trinásť a aktuálne ťahajú sériu štyroch výhier po sebe. Proti Trenčínu odohrali Bystričania v tejto sezóne tri stretnutia, ktoré sa až dvakrát museli rozhodovať v predĺžení a takisto aj posledný duel skončil iba jednogólovým rozdielom. Aktuálne bilancia je 2:1 pre „baranov“, ktorí vyhrali raz na domácom ľade a raz na Zimnom štadióne Pavla Demitru.

HK Dukla Trenčín

Trenčín má podobne ako „barani“ v ostatných dueloch dobrú formu, z predošlých siedmych meraní síl vzišiel ako víťaz v šiestich prípadoch a na duel s prvým mužstvom tabuľky sa naladil debaklom 7:3 proti Detve. Trenčanom patrí aktuálne v tabuľke piate miesto, no na štvrtý Zvolen strácajú len jeden bod. „Vojaci“ vo väčšine tímových štatistík na „baranov“ strácajú, no v jednej sú najlepší v celej súťaži. V piatkovom zápase sa totiž stretnú proti sebe najlepšie mužstvo presilovkách a najlepšie mužstvo v oslabeniach, kde má Trenčín viac ako 90 % úspešnosť. Dukla sa okrem svojich oslabení môže spoľahnúť aj na brankára Mateja Tomeka, ktorý má najlepšie čísla v lige, no len o chlp pred Tylerom Beskorowanym. Súboj Trenčína a Banskej Bystrice tak prinesie aj stret dvoch najlepších gólmanov súťaže. Podobne ako Bystričania sa aj Trenčania spoliehajú v ofenzíve predovšetkým na legionárov, ich najväčším ofenzívnym esom je Josef Mikyska, ktorý patrí medzi najproduktívnejších hráčov Tipsport ligy. Okrem Mikysku sú najproduktívnejšími hokejistami „vojakov“ Kanaďania Brandon Alderson a Graeme McCormack.

PREVIEW: HK DUKLA TRENČÍN